Ettevõtjate sügislaat sai eile avalöögi

Ettevõtjate sügislaat sai eile avalöögi

SIIRUPIT MEKKIMAS: Orbu talu kadakasiirupit maitsnud Ülle Kuut Kuressaarest hindas maitse väga heaks. Vasakul Orbu talu siirupiemand Tiia Holm. Foto: Sander Ilvest

Eile SaareMaaPäevade 2013 raames alanud ettevõtjate sügislaat tõi Kuressaarde tootjaid nii saarelt kui ka mandrilt.

“Hea on tõdeda, et nii palju Saaremaa firmasid lisaks mandri omadele on laadale välja tulnud,” lausus ettevõtjate sügislaada peakorraldaja Merle Vaha, kelle sõnul on nii ostjad kui ka müüjad meeldivalt rahul.

Vaha sõnul olid eile ühed menukamad firmad Minna Sahver Raplamaalt, kes pakkus 23 sorti marmelaadi, mis tehtud looduslikest tooraineist, Võrumaalt tulnud Abris, kes müüs nii meeste kui ka naiste tänava- ja töökingi, samuti Karja pagariäri ja mitmed teised ettevõtted.

Kuna tegemist oli just ettevõtjate sügislaadaga, siis oli välja pakutud võimalus rääkida oma edulugusid ja seda päevajuht Tõnis Kipperi kaasabil. Samuti olid eile kohal Saaremaa arenduskeskus ja koostöökogu, kellelt sai vajadusel nõu küsida.

Laadalised Silvi Viggor ja Gerda Tomson kinnitasid, et tänavune laat on palju huvitavam kui möödunud aastal. “Valikut on kuidagi rohkem,” sõnasid prouad, ise parajagu just marmelaadi ostma hakates.

Lehise-, kase-, kuuse- ja musta lepa taimi müünud Triin Jõgi Järise firmast OÜ Simmer ütles, et palju on ostetud just lehist. “Kui kevadlaadal müüsime vaid kuusetaimi, siis osteti kõik ära. Praegu veel nii hästi läinud ei ole, aga vaatame, mis saab täna õhtuks ja homme,” ütles ta.

Juhan Kanemägi Karja pagariärist märkis, et neil on läinud suurepäraselt. Karja Pagar pakkus kolme uut toodet, mis kohe ka ära osteti. “Sada leiba läks nigu niuhti,” rõõmustas Kanemägi.

Ka Orbu talu siirupiemand Tiia Holm nentis, et on üllatavalt hästi läinud. “Osa sortimenti on juba otsas, olen väga rahul,” lausus Holm, kelle arvates on seekordne laat kuidagi särtsakam ja rahvarohkem kui läinud aastal.

Tiina Kuuler Veinivillast sõnas, et neil oli eile pärastlõunal huvilisi päris vähe olnud. “Samas, kes siis ikka reedesel päeval tulla saab – emad väikeste lastega, kes arusaadavatel põhjustel veini ei tee, siis pensionärid või töötud, seetõttu ei ole ma väga nördinud, et müük kesiselt läinud on,” rääkis ta.

Samas märkis Kuuler, kes ka Maalehe koduveinikonkurssi korraldab, et veinivalmistamise vastu saarlastel huvi on. “Kui ma kolm aastat tagasi esimest korda seda korraldasin, tuli eraldi märkida, et Saaremaal tehakse vist rohkem koduõlut, sest ühtegi osalejat ei olnud. Praeguseks on nii, et kaks tegijat on juba finaali jõudnud ja veine on Saaremaalt viimaste aastate jooksul kõvasti juurde tulnud.”

Ettevõtjate sügislaat Kuressaare kultuurikeskuses jätkub täna ja keskväljakul algab kell 10 suur Saaremaa toidu ja käsitöö turupäev.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 895 korda, sh täna 1)