Saaremaa ettevõtjate liit – ühine missioon, visioon ja tegutsemistahe

Saaremaa ettevõtjate liidu (SEL) lõi 2008. aastal grupp ärksaid ettevõtjaid, kelle ühine eemärk oli liita need Saaremaa firmajuhid ning muude ettevõtlusega seotud asutuste ja organisatsioonide juhid, kes mõtlevad laiemalt kui ainult oma huvidele.

Tänaseks päevaks on meie liikmed 57 Saaremaa ettevõtet. Need sõbralikud inimesed on jõudnud äratundmisele, et koos on võimalik olla tugevamad, et üksteist usaldades ja aidates on võimalik tuua kasu nii oma ettevõtmistele kui ka kogu Saaremaale üldisemalt.

Ühiselt kujundame oma seisukohad Saaremaa ettevõtlust puudutavates küsimustes, nagu lennu- ja parvlaevaliiklus, oleme heaks koostööpartneriks avalikule sektorile ja Saaremaal toimuvatele suur-üritustele.

Saaremaa ettevõtjate liidu missioon on Saare maakonna ettevõtluskeskkonna pidev parendamine ja jätkusuutlikkuse tagamine. Sellest tulenevalt seame endale eesmärke lühemaks ja pikemaks ajaks, milleni jõuame, korraldades mitmesuguseid seminare, koolitusi ja kohtumisi teiste ettevõtjatega, avaliku sektori otsustajatega ja kaasamõtlejatega. Selleks, et meie liikmetest sõbrad saaksid arutada saaremaiste teemade üle ja et oleksime kursis üksteise tegemistega, toimuvad ühised nõupäevad, peod ja väljasõidud. Kuna ettevõtja ollakse 24/7, siis toimuvad alati väljasõidud erinevatesse Saaremaa paikadesse, et kohtuda kohalike ettevõtjatega, luua suhteid ja õppida nende tegemistest.

Tsiteerides Kjell A. Nordströmi ja Jonas Ridderstråle raamatut “Funky Business”, siis – üha enam põhineb motivatsioon pigem väärtusel kui rahal. Sellest tulenevalt peab Saaremaa ettevõtjate liit oluliseks tunnustada tublisid kohalikke ettevõtjaid. Koostöös SA-ga Saaremaa Arenduskeskus ja ajalehega Saarte Hääl on juba neljandat aastat järjest välja kuulutatud aasta ettevõte. Aastal 2010 nimetati aasta ettevõtteks AS Baltic Workboats, 2010. aastal pälvis auhinna AS Saaremaa Laevakompanii, 2011. aastal Merinvest OÜ ja läinud aastal Kõljala Põllumajanduslik OÜ. Lisaks võtame osa Saaremaa arenduskeskuse korraldatavast iga-aastasest SaareMaaPäevade ettevõtjate tunnustamise protsessist.

Viie tegevusaasta jooksul on SEL-i liikmeskonnast kujunenud ettevõtjate sõpruskond.

Noorteprojekt Saaremaa Päike tuleb juba viiendat korda

“Sa ei pea olema suurepärane, et alustada. Küll aga pead sa alustama, et olla suurepärane.” (Zig Ziglar)

Ettevõtlus on loovate, julgete, vastutusvõimeliste ja innovatiivsete inimeste võimalus. Neid loomuomadusi tuleb noortes arendada.

See on ka põhjus, miks Saaremaa ettevõtjate liit koostöös SAK-i ja SKK-ga korraldavad juba viiendat aastat noorteprojekti Saaremaa Päike. Projekti raames õpivad Saaremaa koolide kuni 24-aastased noored, kuidas jõuda äriideest kirjapandud äriplaanini. Samuti kohtutakse mitmesugustel üritustel ettevõtjatega, kes jagavad oma kogemusi.

Varasematel aastatel osalenute tagasiside annab alust kindlalt väita, et üks – kui mitte kõige – huvipakkuvam ettevõtmine on nelja Saaremaa ettevõtte külastamine, kus siis firma juht jagab selgitusi ettevõtte igapäevase töö kohta. Eelmistel aastatel on uuritud Merinvest OÜ, Sporrong Eesti OÜ, AS-i Saaremaa Piimatööstus, Saaremaa Sepad OÜ, Kalla Mööbel OÜ, Luksusjaht AS-i, Ösel Fish OÜ, Enerpoint Saare OÜ jpt ettevõtete telgitaguseid.

Kõiki neid teadmisi saab edukalt kasutada äriidee kirjapanemisel, kus vorm on ette antud. Isegi kui projektis osalemiseks registreerimise hetkeks ideed veel ei ole, tasuks oma võistkond (kuni 4 liiget) ikkagi registreerida, sest tihti sünnivad ideed protsessi käigus. Ning mõnikord on ideest tähtsam teostus – kasutades maksimaalselt ära turunduse ja kohaliku eripära pakutavaid võimalusi.

Kindlasti on ka väljakutse oma ideed kaitsta ja žüriile n-ö maha müüa, kuid siinkohal on märksõnad esituse läbimõtlemine ja ettevalmistus!

Kõik eelnevad pingutused saavad tasutud kevadel toimuval ettevõtlusõhtul, kus tublimad pälvivad rahalise auhinna. Ka 2014. aasta Saaremaa Päikese projektis on auhinnafond 1000 eurot.

Täiendavate küsimuste korral võib ühendust võtta SEL-i juhatuse assistendi ja Saaremaa Päikese projektijuhiga Kristi Steinbergiga, tel 53 076 007; info@seliit.ee.
Uuri ka www.seliit.ee.
Projekti Saaremaa Päike toetab 2012. aastast Leader-meede.

 

Saaremaa Ettevõtjate Liit

SEL-i juhatuse liikmed: juhatuse esimees Andi Saagpakk (AS Saaremaa Piimatööstus), Margus Männik (Landhord Trading OÜ), Piret Pihel (SA Saaremaa Arenduskeskus), Koit Kelder (Saarte Koostöökogu MTÜ), Villu Vatsfeld (Saarte Liinid AS), Terje Nepper (Arensburg OÜ), Mati Tang (AS-i Tallinna Lennujaam Kuressaare lennujaam), Kristo Kiiker (Consultare OÜ), Tullio Liblik (Saarte Investeering OÜ), Enn Meri (Merinvest OÜ), Gunnar Siiner (Raadio Kadi OÜ).

Varasemad esimehed: 2008–2011 Robert Pajussaar (Kalla Mööbel OÜ); 2011–2012 Margus Männik (Landhord Trading OÜ).

SEL-i liikmed: ABC Kompuuter OÜ, Advokaadibüroo Sirel & Partnerid, Al Mare Auto OÜ, Arensburg OÜ, Arowana OÜ, Autopark Metra AS, Consultare OÜ, EBC Ehitus AS, Elmiku OÜ, Estnortex OÜ, Haakeri OÜ / MTÜ Kaali Külastuskeskus, Javicar OÜ, Kalla Mööbel OÜ, Keskpunkt OÜ, Klotoid OÜ, Kuressaare Ametikool, Kuressaare Autoteeninduse AS, Kuressaare Ehitus AS, Läätsa Kalatööstus AS, Landhord Trading OÜ, Lõmala Sadam MTÜ, Masinavärk OÜ, Merinvest OÜ, Mert OÜ, ML Halduse OÜ, Monistico OÜ, Nordea Bank Finland Plc Eesti filiaal, OMA Invest OÜ, Raadio Kadi OÜ, S-Link OÜ, Sarbuss AS, Saaremaa Arenduskeskus SA, Saare Erek AS, Saare Fishexport OÜ, Saare Kinnisvara OÜ, Saare Leib OÜ, Olerex AS, Saaremaa Laevakompanii AS, Saaremaa Piimatööstus AS, Saaremaa Raadio OÜ, Saarte Investeering OÜ, Saarte Liinid AS, Saarte Tehnika OÜ, Salva Kindlustuse AS-i Kuressaare esindus, Sandla Puit OÜ, SEB Pank AS-i Kuressaare kontor, Securitas Eesti AS-i Kuressaare osakond, SV Torutööd OÜ, Swedbank AS-i Kuressaare kontor, Tallinna Lennujaam AS-i Kuressaare lennujaam, Tesman AS, Tridensi Kuressaare Kaubalao OÜ, Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare kolledž, Valjala Söödatehas AS, Väinamere Liinid OÜ, Ääre Seakasvatus OÜ, Welcomest OÜ.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 250 korda, sh täna 1)