Angaar valmis, kopter läinud

Kuressaare piirivalvekordoni hoone koos kopteriangaariga, mille siseminister eile puhkpillihelide saatel avas, tõi meie piirivalvurite töö- ja olmetingimused lõpuks 21. sajandisse.

Uues majas on ülemustel ilmselt lihtsam piirivalvurite töömoraali ülal hoida, kasinast palgast hoolimata. Töötajatele peaksid kahesed puhketoad, kopteriplatsile avaneva vaatega saun ning jõusaal hästi mõjuma. Võrreldes inimestega elavad teenistuskoerad lausa luksnumbrites. Eks aeg näita, kuidas reguleeritava temperatuuriga kambrid koertele meeldivad.

Kogu selle kiidulaulu juures on ainult üks “aga”. Paljuräägitud kopter hakkab angaaris paiknema vaid loetud päevad aastas. Põhjuseks ressursipuudus. Vajaka jääb nii inimestest kui ka rahast. Taas läks nii, et betooni sisse pandi 3,4 miljonit eurot, aga kopteripilootide palgaks ei ole raha ette nähtud.

Seega kõlavad üsna veidralt siseministri ja piirivalvejuhi sõnad, kes kiidavad saarlaste suurenenud turvatunnet. Tähendab see ju, et saarlased saavad ennast järgmisel aastal turvaliselt tunda vähemalt neljakümnel päeval. Millistel täpselt, otsustatakse pealinnas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 195 korda, sh täna 1)