Viimane võimalus näha “Pildikesi kolhoosielust”

Viimane võimalus näha Pildikesi kolhoosielust

ARUTAVAD ÜHIST MINEVIKKU: Ardo Vahter helilooja Hõbemäena ja Ene Üts Maali rollis. Foto: Ivika Laanet

Orissaare kultuurimaja näitetrupp Orezare mängib veel viimaseid kordi lustakat külajanti-laulumängu “Pildikesi kolhoosielust,” mille on lavale seadnud Ellen Teemus.

“See on nii hästi meil läinud, ühegi tükiga pole sellist menu olnud,” rõõmustas lavastuses ka ise mängiv Orissaare kultuurimaja juhataja Anu Viljaste. Ta lisas, et lavastust on mängitud oma paarkümmend korda ja alati on publikut jagunud. “Ilmselt see meeldib inimestele,” tõdes Viljaste, arvates, et kindlasti on üks põhjusi, miks seda vaatama tullakse, äratundmisrõõm. “Aeg muutub, aga inimesed ei muutu ja küllap paljud tunnevad seal iseennast ära,” naeris ta. Oli ju ka kolhoosiajal armastust, laulmist ja seltsielu ning kõike tehti rõõmuga.

Muidugi sõltub lavastuse edu ka suurepärastest näitlejatest. Nii saab viimaselgi etendusel laval näha Anneli Kaljustet, Taimi Kirri, Ene Ütsi, Lembit Ardelit, Mihkel Mereäärt, Neeme Metsa, Anneli ja Ardo Vahterit jpt.

Kujunduse on teinud Reine Väli. “Pildikesi kolhoosielust” esietendus 8. märtsil 2012. Külateatrite festivalil pälvis orissaarlaste näitetükk parima lavastuse tiitli.

Laupäeval, 14. septembril mängitakse Muhus Nautse-Mihklil, etendus algab kell 19, ja pühapäeval, 15. septembril Orissaares Püharistil, kus alustatakse kell 17. Orissaares toimub etendus vihma korral kultuurimajas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 310 korda, sh täna 1)