Saare koolitüdruku mõrvajuhtum jõuab kohtusse (1)

Viru ringkonnaprokuratuur ja politsei jõudsid lõpule Tamsalus mõrvatud Saaremaa koolitüdruku Marily juhtumi uurimisega, saates kohtu ette erinevate süüdistustega kolm inimest.

Prokuratuur süüdistab 16-aastast Valerit mõrvas, tema 33-aastast õde Nataljat mõrvale kaasaaitamises ja 52-aastast Sulevit seadusliku aluseta vabaduse võtmises ja vägistamises.

Politsei sai võikast kuritööst teate tänavu 22. märtsi hommikul, kui Tamsalu terviserajalt leiti 15-aastase tüdruku surnukeha. Selgus, et tegemist oli Saaremaalt pärit Marilyga, kes oli tulnud Virumaale külla oma tuttavale, toona 15-aastasele Valerile.

Juba samal päeval pidas politsei tapmises kahtlustatavatena kinni Valeri ja tema õe Natalja, järgmisel päeval võeti nad kohtu loal vahi alla. 26. märtsil pidas politsei kinni kolmanda kahtlusaluse Sulevi, kes vahistati 28. märtsil.

Süüdistuse kohaselt võtsid Valeri, Natalja ja Sulev 18. märtsi õhtul tüdrukult vabaduse ja hoidsid teda Tamsalus Koidu tänaval asuvas korteris kuni 21. märtsi õhtuni. Sel ajavahemikul tarvitati tüdruku suhtes nii vaimset, füüsilist kui ka seksuaalset vägivalda.

“Uurimise käigus kogutud tõendid annavad alust süüdistuseks, et tüdruk tapeti, varjamaks tema kallal toime pandud kuritegusid,” ütles kriminaalasja kohtueelset menetlust juhtinud Viru ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Sirje Merilo. “Tuginedes ekspertiisi tulemusele võib väita, et tüdruk tapeti terviserajal ning surma põhjuseks olid hulgalised raiehaavad,” lisas Merilo.

Meedia andmetel oli Marily tutvunud Valeriga veebis ja oli talle koolivaheajal külla sõitnud. Veel 21. märtsi pärastlõunal ehk päev enne tema surnukeha leidmist helistas neiu Virumaa Teataja andmetel emale ja väitis, et kõik on korras. Paraku kõik korras ei olnud, sest Marily sai 18. märtsil oma noormehelt nii rängalt peksa, et välja kutsuti kiirabi. Rakvere haigla peaarst Sirje Kiisküla ütles, et kannatanu toodi haiglasse ööl vastu 18. märtsi. Et patsient kurtis valusid, jäeti ta jälgimisele. Tütarlaps lahkus haiglast hommikul. Marily tegi politseile peksmise kohta ka avalduse.

Karistusseadustik näeb mõrva eest ette kuni eluaegse vangistuse. Kuna Valeri on aga alaealine, saab talle määrata maksimaalselt kuni kümneaastase vangistuse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 782 korda, sh täna 1)