Kaido Kaasik: jään maavanemaks ja volikokku ei lähe (9)

Kaido Kaasik jään maavanemaks ja volikokku ei lähe

KAIDO KAASIK RAHVAKÜSITLUSEST: Ma lootsin, et meie demokraatia on piisavalt küps ja et me julgeme rahva käest küsida ka selliseid küsimusi, mille vastused ei pruugi meile meeldida. Foto: Sander Ilvest

Maavanem Kaido Kaasik kandideerib sel sügisel valimistel Kuressaare volikokku IRL-i nimekirjas viimasel kohal ja ütleb, et ei pürgi volikogu esimeheks või linnapeaks. “Jään maavanemaks edasi ja volikokku ei lähe,” ütleb ta intervjuus Saarte Häälele.

Kandideerite seekord Kuressaares, miks?

Kuressaare linn on Saaremaa jaoks oluline arengumootor, kus on selleks olemas nii vaimne kui ka materiaalne ressurss. Kui linna eesotsas on visiooniga inimesed, kes suudavad teha otsuseid ja oskavad vaadata kaugemale linna piiridest, siis läheb Saaremaal tervikuna hästi.

Uute struktuurifondide jaotus ja riigi regionaalpoliitika tervikuna muutub keskustepõhiseks ja me peame tegema tasakaalukaid otsuseid, et saavutada Saaremaa jaoks paremaid tulemusi. Kuressaare linnal ei saa minna hästi, kui ümberkaudsetel omavalitsustel läheb halvasti, ja vastupidi. Me kõik oleme omavahel seotud.

Räägitakse, et Kaido Kaasik on Valjalas olnud valimistel edukas seetõttu, et tal on koduvallas suur suguvõsa. Kas suguvõsa on end nüüd Kuressaarde sisse kirjutanud või kes on Kuressaares teie valija?

Tavaliselt usaldasid Valjala valla inimesed mind kuni 20 protsendi häältega. Kahjuks nii suurt suguvõsa mul tõesti ei ole. Arvan, et kohalikud inimesed usaldasid mind ikka lähtuvalt maailmavaatest ja arusaamadest kohaliku omavalitsuse juhtimisest.

Olen alati toetanud konservatiivset, avatud ja ausat poliitilist juhtimist, ilma selleta ei saavuta me midagi. Valjalas püüdsime rakendada järjest avatumat ja kaasavamat juhtimist, kuigi alguses oli see päris raske.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 026 korda, sh täna 1)