Tihe udu segas lennuliiklust

Eilehommikune udune ilm valmistas tuska neile, kes olid arvestanud graafikujärgse lennuga pealinnast Kuressaarde või vastupidi. Lend liinil Tallinn–Kuressaare–Tallinn hilines paar tundi.

Kuressaare lennujaama juhataja Mati Tang kinnitas Saarte Häälele, et lennuki hilinemise põhjuseks oli udu. “Udu oli väga tihe, nii et abi ei olnud ka ILS-ist (instrument landing system – ingl k),” nentis Tang, viidates Kuressaare lennujaama täppismaandumissüsteemile.

Lennujaama juhataja lisas, et taoline olukord on tänavu varem ette tulnud vaid ühel korral. “Siis oli ka udu nii paks, et jäi väljapoole ILS-i miinimume,” tõdes ta, märkides, et tema mäletamist mööda oli tol korral ka Tallinna lennuväli mingi aja suletud.

Regulaarse graafiku järgselt oleks eilehommikune lend Tallinnast pidanud Kuressaarde jõudma kell 8.30 ning lennuk pidanuks tagasi suunduma kell 8.45, kuid tegelikult maandus lennuk Kuressaares alles paar tundi hiljem.
“Lennuk just maandus ja lendab tagasi nii kiiresti, kui ringi pöörata jõutakse,” kinnitas Mati Tang ajalehele eile veidi enne kella 11.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 133 korda, sh täna 1)