Saaremaal on toetusega lammutatud üks tondiloss (1)

Aasta tagasi KIK-i toetusega alanud lagunevate tööstus- ja sõjaväehoonete lammutamise käigus on Saaremaal tänaseks maha lõhutud üks militaarehitis, Eestis kokku on lõpetatud 10 projekti seitsmes maakonnas.

Viiest lammutustoetust saanud objektist on likvideeritud militaarehitis Kuressaare linnas Paju ja Ravila tänava vahelisel maa-alal. Lõppjärgus on lagunenud militaarehitiste likvideerimine endisel Kallemäe sõjaväeosa territooriumil ja Seanina endise kalatööstuse hoonete lammutamine. Toetus on määratud Leisi vallas Lõpi veisefarmi lammutamiseks ja lagunenud teraviljakuivati likvideerimiseks Mustjala keskuses. Kokku on KIK Saaremaa viie objekti lammutamiseks määranud 144 000 eurot.

KIK-ist on maastikku kahjustavate hoonete lammutamiseks toetust saanud 60 projekti kogusummas 2 065 185 eurot. KIK-i keskkonnaprogrammi 2013 II vooru esitati 29 taotlust summas 749 980,45 eurot. Rahastamisotsused teeb KIK-i nõukogu detsembri lõpuks.

KIK-i keskkonnaprogrammist on maastikupilti kahjustavate ja kasutusest väljalangenud põllumajandus-, tööstus- või militaarehitiste lammutamiseks ja sellest tekkinud jäätmete käitlemiseks võimalik toetust taotleda 2012. aastast.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 681 korda, sh täna 1)