Vilsandi rahvuspargi koostöökogu seadis sihte (1)

Neljapäeva pärastlõunal pidas Vilsandi rahvuspargi koostöökogu Loona mõisas oma esimese töökoosoleku, seades sihte tegutsemiseks.

“Kogukonnaga paremate kontaktide saavutamiseks koostöökogu kokku kutsutigi,” märkis üleeile koosolekul osalenud keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni juhataja Kaja Lotman.

Enam kui kahekümne osavõtjaga koosolekul räägiti rahvuspargi kaitsekorralduskavast, saadi ülevaade Soomaa rahvuspargi koostöökogu tegemistest ja rahvusparkide logode kujundamisest ning moodustati neli töörühma.
“Töörühmad hakkavad oma ideid virtuaalselt arendama. Mõne aja pärast tuleme jälle kokku, et tulemusi vaagida,” märkis Kaja Lotman.

Kuna Vilsandi loodusmaastik vajab pidevat hooldamist ja korrastamist, moodustati selle tarvis niitude hooldamise töörühm. Liigikaitse töörühma valdkonda kuuluvad kaitsealusel flooral ja faunal silma peal hoidmine ning loodusharulduste tutvustamine. Looduskasutuse töörühma liikmed tegelevad ehituslubade ja muu taolise temaatikaga. Loodushariduse, turismi ja kultuuripärandi rühma liikmed pööravad tähelepanu kõigile nimetatud asjadele.

“Vilsandi rahvuspark on jätkuvalt nii teadlaste kui üldse loodushuviliste huviorbiidis. Ka tänavu on rahvuspargis käinud inimesi kõikjalt maailmast. Poliitikudki on selle paiga vastu huvi tundnud. Hiljuti käisid ju Vilsandil kolme Balti riigi peaministrid. See on hea märk, et rahvusparki väärtustatakse ka kõige kõrgemal poliitilisel tasandil,” tõdes Kaja Lotman.

Koostöökogu Saaremaa-poolne töökorraldaja, keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni looduskaitse bioloog Marii Aksiim hindas avakoosoleku kordaläinuks. “Kõik kohaletulnud on nüüdsest koostöökogu liikmed. Kogu liikmete arv ei ole piiratud. Kokku tulid valdavalt Kihelkonna ja Lümanda piirkonna inimesed, kes kõik püüdlevad parema koostöö poole,” nentis Aksiim.

Vilsandi rahvuspargi koostöökogu statuudi kohaselt koosneb kogu aktiivsetest kohalikest inimestest ehk huvigruppide esindajatest, kellega keskkonnaamet saab kokku, et arutada rahvuspargi tegemisi. Koostöökogu eesmärk on kaitsekorralduskava elluviimise jälgimine ja vajadusel ettepanekute tegemine keskkonnaametile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 340 korda, sh täna 1)