Talunik ei tohi oma maal mäkrasid lasta (11)

Mustjala valla Kiruma küla elanik Mati Heinmets nõuab keskkonnaministeeriumilt selgitust, miks kohalik jahiselts ei võimalda tal oma maal väikeulukeid küttida.

Heinmetsa sõnul annab kehtiv jahiseadus maaomanikule õiguse korraldada oma maal väikeulukijaht, kuid kohalik jahiselts ei väljasta talle selleks luba. Ta nimelt ei kuulu enam sellesse jahiseltsi.

“Juba aastaid tagasi keelasin seltsi liikmetel viibida minu eramaal minu loata ja seal jahti pidada,” põhjendas maaomanik, kelle väitel oli tegemist vastukäiguga tema seaduslike nõuete räigele ignoreerimisele jahiseltsi osa liikmete poolt.

Seepeale visati maaomanik Saare EPT jahiseltsist välja ning ta kuulub nüüd tema majast paari kilomeetri kaugusele jäävasse Võhma jahiseltsi. Seal võiks ta väikeulukeid küttida, kuid oma maal enam mitte.

Heinmetsa jaoks on küsimus põhimõttelist laadi. “Ega see kährikute, mäkrade ja jahilindude küttimine mingit tulu anna,” selgitas ta.

Kuid kui jahiseltsi on inimesel võimalik vahetada, siis maatükki ta selga ei võta. “Tuleb nii välja, et minu kinnistu asub ebasoodsa koha peal,” imestas Heinmets.

“Leian, et see on minu ajaloolise jahiõigusega manipuleerimine ja mingi JOKK-seis. Kas selleks oli keskkonnaministeeriumil vaja viit aastat, et selline nonsenss välja mõelda?” küsis Heinmets, viidates kaua tehtud uuele jahiseadusele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 035 korda, sh täna 1)