Päästemaja uksed olid avatud

Päästemaja uksed olid avatud

LIFTI ASEMEL: Toru mööda laskuvat Karl Kustav Kuningat julgestab Janek Reinaru. Vasakul seisab Robin Mäetalu. Foto: Sander Ilvest

Eile olid Kuressaare päästemajas riiklike päästjate tööd uudistamas Saaremaa ühisgümnaasiumi 8.b klassi õpilased. Klassijuhataja Liis Ojasaar selgitas, et kaheksandatel klassidel on kooliaasta jooksul ette nähtud karjäärinõustamise tunnid, mis lõpevad kevadel suure karjäärikonverentsiga. Eile külastati päästemaja tunnivälisel ajal, kuna küllakutse saabus liiga ootamatult.

Kohal oli siiski 23 noort, kellele jagas selgitusi päästjaametist meeskonnavanem Andrus Kont. Ta ise lõpetas just hiljuti Väike-Maarjas päästekooli ja on ka sisekaitseakadeemias meeskonna juhtimist õppinud. Kont julgustas nii poisse kui ka tüdrukuid päästja elukutset valima. Tüdrukud peavad tema sõnul loomulikult arvestama sellega, et füüsilistel katsetel neile erandeid ei tehta. “Tuld kustutades on kõik võrdsed,” rõhutas Andrus Kont.

Vahepeal pidid mehed loengu pooleli jätma ja väljakutsele sõitma, kuna Rüütli spaast tuli automaatne tulekahjuteade. Seekord oli siiski tegemist valehäirega. Meeskonna naastes said ka koolilapsed end puhkeruume garaažist eraldavat toru mööda alla libistada. Kes soovis, võis loomulikult ka trepist tulla. Kuigi noortest keegi veel päästjaks saada ei soovinud, küsisid mõned noormehed päästekoolis õppimise kohta siiski täpsemat infot.

Päästeameti Saaremaa vanemspetsialist Kätlin Poopuu kinnitas, et rahvast on käinud iga päev ning soovijad võivad neid külastada ka täna kella üheksast-kümnest alates.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 499 korda, sh täna 1)