Balti-Poola ühisrinne tuleb Saaremaale nõu pidama (1)

2.–4. oktoobrini toimub Saaremaal Baltimaade ja Poola maaelu arengukavade korraldusasutuste kohtumine.

Kohtumistel osalevad Läti, Leedu, Poola ja Eesti maaelu arengukavade koostamise eest vastutavad inimesed vastavatest ministeeriumidest ning maaelu- ja põllumajandusatašeed alaliste esinduste juurest EL-is.

Põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonna juhataja Marko Gorban ütles, et kohtumisel arutatakse praeguse perioodi maaelu arengukavade rakendamise hetkeseisu ja uue perioodi maaelu arengukavade ettevalmistamist.

Saare koostöökogu on külalistele uudistamiseks välja valinud maaelu arengukava toetust saanud projektid nagu näiteks Angla tuulikumägi, Kiratsi talupood jmt. Iga külaline saab Saaremaalt kaasa kingikoti, mis sisaldab kohalikku suitsusinki, omaküpsetatud leiba, pudelit elusat õlut ja meepurki.

Eestis on nelja riigi maaelu arengukavade korraldusasutused varem kohtunud kahel korral. Viimati võõrustas Eesti kohtumist 2011. aastal Lõuna-Eestis. Seekordse visiidi puhul sai Saaremaa valikul otsustavaks piirkonna omanäolisus ja eripära ning piirkonna kohalikku arengut vedavate inimeste aktiivsus, märkis Marko Gorban.

Kooskäimiste traditsioon sai alguse perioodi 2007–2013 maaelu arengukavade koostamise käigus, vajadusest arutada teiste liikmesriikidega ühiseid seisukohti maaelu arengu poliitika osas ning jagada kogemusi maaelu arengukavade rakendamise osas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 88 korda, sh täna 1)