Toimetulekukool jäi septembrist õppejuhita

Alanud õppeaastast Piret Kaminskas-Ustel Kallemäe kooli Kuressaare filiaali õppejuhina enam ei tööta.

“See oli minu ettepanek direktorile,” selgitas oma lahkumist lisaks õppejuhina tegutsemisele logopeeditööd teinud Piret Kaminskas-Ustel. “Kuna õpilaste arv väheneb, nägin ette, et õppejuhi koht kaob, ainult logopeedina ma aga edasi töötada ei soovinud.”

Kui veel möödunud kooliaastal oli Kuressaare toimetulekukooli nimekirjas 22 õpilast, siis alanud sügisel vaid 18. “Osa lapsi lõpetas kevadel kooli, üks tüdruk läks mandrile, üks Kallemäe kooli ja asemele tuli vaid kaks last,” rääkis Kaminskas-Ustel.

Et tema lahkumise põhjus oleks seotud möödunud talvel Kuressaare filiaali tulevikuplaanidega seoses tekkinud pingetega (Tänavu veebruaris väljendasid toimetulekukooli lapsevanemad oma nördimust, kui ühe võimalusena pakuti välja sulgeda Kuressaare nn toimetulekukool ja sõidutada selle õpilasi Kallemäe vahet – toim.), seda Piret Kaminskas-Ustel eitas.

Kaminskas-Ustel ütles, et kuigi ta Kallemäe kooliga enam seotud ei ole, on ta vajadusel valmis abi osutama. “Aga mitte ametlikult,” lisas endine õppejuht.

“Kuna laste arv on väike ja ametikoht tuli kaotada, et säilitada rohkem neid inimesi, kes otseselt lastega töötavad, tuli niikuinii poole kohaga töötanud Piretilt endalt ettepanek tema ametikoht koondada,” ütles Kallemäe kooli direktor Kaire Kiil. “Seega uut õppejuhti Pireti asemele kohe kindlasti ei tule.”

Nii Kallemäe kooli kui ka selle filiaali tööd koordineerib Kaire Kiil. “See oli ju ka varem nii – kaks maja olid mõlemad minu koordineerida. On ju tegemist ühe ja sama kooliga.”

Mulluse 58 lapse asemel õpib Kallemäe koolis ja selle filiaalis kokku 50 last, neli neist Kuressaare lastekodu hoones.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 793 korda, sh täna 1)