Turismikorraldaja Lii Muru hülgas kolledži (1)

Turismikorraldaja lii muru

PAKIB ASJU: Eile enne kolledži avaaktust pakkis Lii Muru oma kabinetis viimaseid kaustu kokku. Ees ootab reisikorraldaja töö Itaalias. Foto: Sander Ilvest

Seda õppeaastat alustas TTÜ Kuressaare kolledž uue turismimajanduse lektori Maarika Toomeliga. Senine turismiõpetaja Lii Muru alustab täna reisi Itaaliasse Sardiinia saarele.

“Ring on täis. Naasen oma vana reisikorraldajaameti juurde,” ütles kümme aastat kolledžis õpetanud Muru, lisades, et tema elu on olnud tõesti huvitav ja vaheldusrikas. “Juba komsomolikomitee ajal töötasin inimestega, hiljem reisibüroos ja nüüd õppejõuna,” on ta tehtuga rahul. Õpilasi hindas ta kõrgelt, kuid tunnistas, et tänased noored saavad oma teadmised vaid arvutist.

Giidiameti kadumist Muru võimalikuks ei pea, sest alati leidub mugavaid inimesi, kes eelistavad, et keegi teine kodutöö nende eest ära teeks.

“Saaremaal on väga hea elada,” kinnitas pool maailma läbi sõitnud Lii Muru, lisades, et ainult siinsed novembrikuu ilmad võiksid küll olemata olla. Nüüd plaanib ta kuu aega Sardiinias elada, siis läheb Vietnami.

Kolledži uus lektor Maarika Toomel arvas, et õpetajaamet annab hea võimaluse asju uue nurga alt vaadata. Oma eeliseks pidas kuue kandidaadi seast valitud Toomel turismikorralduse praktilise kogemuse olemasolu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 426 korda, sh täna 1)