Orissaare koolijuhi kohale on kaks kandidaati (14)

Orissaare gümnaasiumi eilne koolialguse aktus oli tavapärasest erinev, sest esmakordselt kooli ajaloos alustati õppeaastat kooli direktorita.

Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär ütles Saarte Häälele, et Orissaare gümnaasiumi direktori konkursile laekus kolm sooviavaldust.
“Kaks neist kvalifitseerus, üks mitte, sest see esitati päev pärast tähtaja möödumist,” sõnas Põlluäär.

Ta lisas, et praegu on konkursi dokumendivoor, kus iga komisjoni liige kontrollib dokumentide vastavust konkursi tingimustele.
Vallajuhi sõnul loodetakse kandidaadid selle nädala lõpuks vestlusvooru kutsuda, otsuse püüab komisjon vormistada järgmise nädala jooksul. Vallavanem jättis kandidaatide päritolu ja soo esialgu saladuseks.

“See on kandidaatide suhtes õiglane, et enne vestlusvooru ei saaks oletusi teha,” põhjendas ta.

Saarte Hääle andmetel on üks kandidaat Pöide vallas elav Marjana Prii, kes on viimased kolm aastat juhtinud Kaali kooli. Prii ise ei soostunud küll kinnitama, kas jutud tema kandideerimisest vastavad tõele.

Orissaare gümnaasiumile hakati uut direktorit otsima juuli algul, kui vallavalitsus lõpetas töölepingu kooli 18 aastat juhtinud Peeter Hansbergiga. Hansberg Saarte Häälele oma edasistest plaanidest rääkida ei soovinud.

Esialgu kestis uue koolijuhi konkurss 26. juulini, kuid see ei andnud tulemust. Tookord peeti avalduste mittelaekumise põhjuseks konkursiaja lühidust. Konkursi teine lõpptähtaeg oli 30. august.

 

Õpetajad on vallajuhi peale pahased

Orissaare gümnaasiumi töötajate usaldusisik Ene Kööts saatis nii vallavalitsusele kui ka Saarte Hääle toimetusele märgukirja, milles annab teada, et oma suvises (1.07) märgukirjas Orissaare vallavanemale avaldasid õpetajad soovi kohtuda augustikuu õppenõukogus vallavanem Aarne Põlluäärega, et arutleda kooli arengukava muudatuste üle.

“Kahjuks eelistas vallavanem kohtumise asemel osaleda kalanduse õppepäeval Kuressaares,” märkis Ene Kööts, lisades, et õpetajad on segaduses ja vallavanema suhtumise üle nördinud.

Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär ütles, et esiteks saatsid õpetajad oma pöördumise vallavalitsusse 25. juulil ja seal ei olnud sõnagi kutsest õppenõukokku. 1.07 ei ole Põlluääre sõnul vallavalitsusse ühtki pöördumist laekunud.

Teiseks on kalanduse juhtimine vallavanema tööülesanne nagu iga teinegi, märkis Põlluäär, lisades, et seda ei määra õpetajate arvamus, kus ja millistel alustel vallavanem viibib.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 692 korda, sh täna 1)