Esimene samm kooli päästmisel

Leisi valla elaniku Inga Trei üleskutse Facebookis kandis vilja: kahe õpilase asemel astus Leisi keskkooli 10. klassi neli. Kes tahab, võib selle taga näha, et noori on võimalik tahvelarvutiga ära osta, pigem võiks aga sellest teost eeskuju võtta ja mõelda ehk üldse laiemalt.

Meil on küll ja küll maakoole, mis vaevlevad õpilaste nappuse käes või on sunnitud koolihariduse andmise hoopis lõpetama. Enamasti pole põhjus selles, et nende laste emad ja isad ei taha maal elada ja oma lapsi normaalses keskkonnas kasvatada, vaid selles, et maal ei ole tööd.

Kui Leisi keskkooli aitas praegu päästa anonüümseks jääda soovinud kohalike inimeste (või inimese?) heldus, siis maapiirkondi päästaks väljasuremisest ettevõtjate tahe luua maale töökohti. Siis poleks ka probleemi, et kusagil peab sulgema kooli või gümnaasiumiklassi ei saa avada.

Võib ju küsida, kes need ettevõtjad olema peaksid. Miks mitte Saaremaalt võrsunud tublid ärimehed ja -naised, kellele oma kodukoha käekäik korda läheb. Sest kellele siis veel, kui mitte neile?

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 515 korda, sh täna 1)