Aste põhikool alustas õppetööd uhiuues majas (FOTOD) (5)

aste põhikool alustas õppetööd uhiuues majas

“KÕIK ON UUS SEPTEMBRIKUUS”: Kuigi Astes avati uus koolimaja, lubas ilm aktust pidada õues. Telgi kaitsva katuse all on istet võtnud esimese klassi õpilased Kristo-Steven Altmäe, Kris Nook, Tauri Kungla, Janari Paju, Li-Sandra Adler, Kristjan Raamat, Karl-Hendrik Ool, Rasmus Mänd, Romi Suurna (peidus), Hanna Ellermaa ja klassijuhataja Merle Kivi. Foto: Alar Truu

Pühapäeval leidis Astes aset pidulik sündmus, mille taolist pole Saaremaal ette tulnud vähemalt veerand sajandit – uksed avas uhiuus koolimaja.

Ott Leplandi ja Marvi Vallaste kontserdiga avatud koolihoones asub õppima 95 last, neist kümme esimeses klassis.

“Väga tore ja kena, lapsesõbralik,” kiitis uut hoonet ja oma klassiruumi 1. klassi juhataja Merle Kivi. “Ka lapsed paistsid väga rõõmsad ja rahul. Neile väga meeldis.”

“Väljast ilus värviline ning seest helge,” leidis ka kooli direktor Ulvi Valge. “Vanast majast palju-palju parem – erinevalt vanast on see ikka koolihooneks ehitatud.”

Direktorina tunneb Valge kõige suuremat heameelt raamatukogu, arvutiklassi ja loodusainete klassi üle. “Ja koridoris on lastel nüüd rohkem ruumi vaba aega veeta,” rääkis ta.

Samuti meeldib direktorile, et erinevalt varasemast toimub toitlustamine nüüd oma majas. “Enam ei pea soojemalt riidesse panema, et sööma minna ja seal taas riidesse panema, et koolimajja tagasi tulla,” rääkis ta. “Tänu sellele on koolipäev ühtlasem.”

Valge leidis, et õpilasi võiks kindlasti olla rohkem kui praegused sadakond – on ju klassid mõeldud 16 õpilasele. “Mõnes klassis on meil kümme last ja kolmas-neljas on meil liitklass,” nentis ta.

Valge tõdes, et vaatamata sellele, et kahe kooli asemel tegutseb vallas nüüd üks, ei tulnud sugugi kõik endised Kaar-ma kooli õpilased Astesse üle.

“Arvan, et vanematel ei ole midagi meie kooli vastu, pigem on asi kinni logistikas, bussiliikluses,” lausus Ulvi Valge. “Kui õpilane peab sõitma tunni või rohkem sellepärast, et buss tuleb Kuressaarest ja sõidab ringiga läbi Kaarma külade, Eikla, Tõrise ja Haamse küla, on koolitee lapsele väga pikk.”

 

Valjala kool astub kiusamise vastu

Valjala põhikooli direktor Aive Mõistlik märkis eilsel kooliaasta avaaktusel, et kool on sel aastal pilootkool koostööprojektis KIVA (Kiusamise Vastu), mille eesmärk on muuta koolid kiusamisvabaks.

“See tähendab häid suhteid, et koolis oleks turvaline ja rõõmus keskkond, kus kõigil on hea olla ja kõik saavad üksteisega hästi läbi,” selgitas koolijuht.

Valjala põhikooli huvijuht Anneli Kaljuste, kes tänavu ka oma 10 tööaastat tähistab, ütles eile rahvamajas aktust avades, et 1. september on eriline kõigi jaoks.

“Ootusärevus ja kerge närvilisus on selle päeva loomulikud kaaslased,” lausus Kaljuste, lisades, et õnneks on nii, et uute asjadega harjub kiiresti ja koolielu tavaline rutiin haarab sind endaga kaasa.

Valjala põhikoolis alustas eile kooliteed esimest korda üheksa õpilast – kolm tüdrukut ja kuus poissi. Kokku õpib Valjala koolis 97 õpilast: 45 tüdrukut ja 52 poissi. Valjala kooli õpilaste arv on maakoolide hulgas üks suuremaid.

Ivika Laanet

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 231 korda, sh täna 1)