1. septembril, tarkusepäeval kuulutatakse Kuressaare kesklinnas välja üle-eestiline koolirahu. Enne Kuressaaret on koolirahu linna tiitel kuulunud juba 13 Eesti linnale.
Tseremoonial astuvad üles laulja Grete Paia, poistekoor Laululõvid, iluvõimleja Brita Kuldsaar, näha saab õpetajate teadusteatrit, üheskoos lauldakse laulu “Rahu” ja oodata on ka toredaid üllatusi. Pärast ametlikku osa jätkub kontsert, kus esinevad Semiiri tantsukooli tantsijad ja Kuressaare muusikakooli pop-jazz-osakonna õpilased.
Sel aastal on koolirahu moto “Koos on kena!”, millega Kuressaare õpilased rõhutavad positiivse õhkkonna olulisust koolides ning õpilaste ja õpetajate, noorte ja täiskasvanute vahelise usalduse vajalikkust. Üksteist arvestav ja toetav koolikultuur kindlustab, et kõigil oleks koolis kena olla ning hommikul saaks rõõmsal meelel kooli tulla ja pärast tunde rahuloluga koju minna.
Kuna ilmateade lubab paiguti ka vihma, paluvad ürituse korraldajad võtta igaks juhuks kaasa vihmariided.
Miks on vaja teha õpilastele sellist sönaotseses mõttes paska ?? Nendel on niig raske..
Koolirahu on hea ja Koos on kena aga mis küll oli selle inimese mõttes, kes tuumadesarmeerimise märgi võttis kasutusele koolirahu logona?!
“Sirp ja vasar” ei sobiks — kõik saavad aru miks.
“Sirkel-vinkel” samuti mitte.
Miks arvatakse, et ND märk sobib koolirahu sümboliks, kas eesti koolides on karta massihävitusrelvadega (“Koos on kena”?) võidurelvastumist?
Loodetavasti teevad õpilased õpetajatele või õpetajad õpilastele selgitustööd, et selline sümbolite väärkasutus ei ole eetiline ja külvab segadust just õpilaste väärtushinnangutes.
Tõtt öeldes võiks pr. Talvi asjalikema asjadega tegeleda, kui populistliku väljamõeldisega või edasikandmisega.