Pöidelased tunnevad mõnu tervislikest eluviisidest (4)

Pöidelased tunnevad mõnu tervislikest eluviisidest

VASTUTUULT: Jalgrattamatkadel tuleb osalejail vändata ka vastutuult ja ülesmäge. Augusti neljas neljapäev kinkis aga Elerin Alasele (paremal), Gendra Peedile ja Eda Keskülale väinatammil päikselise ja tuulevaikse ilma. Foto: Sander Ilvest

Pöide valla hakkajad külaelu edendajad on võtnud aluseks rahvatarkuse, et inimene ei ela üksnes leivast. Mõõdukas tervisespordiga tegelemine annab inimesele hea enesetunde ja inspiratsiooni uuteks mõteteks ning peletab ka haigused eemale.

MTÜ Pöide Spordiselts hoolitseb selle eest, et vallarahval oleks meeldiv tervislikult vaba aega veeta. Igati nüüdisaegse terviseraja ehitamine on vaid üks osa spordiseltsi ettevõtmistest. Traditsiooniks on muutunud jalgrattamatkad naabervaldade ajaloolistesse paikadesse. Hiljuti toimunud neljas matk oli seega väike erand, sest seekord vändati Muhumaale Rene Buschi tennisetallu. Pöide suusavõistlused, algselt Pöide-Orissaare suusamaraton, on populaarsust võitnud ka mandri suusatajate seas.

Pöide korvpallinaiskond on häid kohti saavutanud maakonnasisestel võistlustel. Vallavanem Jüri Linde on ise aktiivne tegevsportlane, kes pakub väärilist konkurentsi maakonna parematele nii jooksu- kui ka suusarajal. Valla tublimaid sportlasi tunnustatakse alati Pöide valla päevadel.

Ka traditsioonilised Väikese väina mängud on iga nelja aasta tagant Pöide spordiseltsi korraldada. Oma eesmärkide elluviimiseks on Pöide spordiselts toetusi saanud mitmelt poolt. 20 090 eurot sai selts suusaraja tegemiseks ja hooldusmasinate soetamiseks Leader-programmilt. Terviseraja korrastamist on toetanud KOP. Kõik need ja teisedki toetused on läinud asja ette. Tervisenõudlejaid vallas jagub. Tegelikult on rajad avatud ju kõigile, kes tervise-spordist lugu peavad.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 455 korda, sh täna 1)