Silmaarsti vastuvõtuajad broneeriti minutitega (15)

Vältimaks silmaarsti ülekoormamist, soovitab Kuressaare haigla täiskasvanuil nägemise kontrollimiseks ja prillide määramiseks pöörduda silmaarsti asemel optometristi poole.

“Meie uue tohtri juurde pandi kuu vastuvõtuajad täis viie minutiga,” tõdes Kuressaare haigla juht Viktor Sarapuu. “Niisuguse tempoga me upume töösse ja see, kel abi vaja, ei pruugi arsti juurde enam pääseda.”

Just patsientide tulva tõttu soovitas Sarapuu tavaprillide saamiseks pöörduda optikapoodide optometristi poole. “Kui inimesel on mistahes silmahäda, saadab optometrist ta silmaarsti juurde,” kinnitas haiglajuht. “Nii on tehtud ka mujal, näiteks pealinnas.”

“Praegu on tõesti palju rahvast,” kinnitas ka doktor Anne Roost, kes asus Kuressaare haiglas tööle maikuus. “Esmaspäeval pandi kinni kõik oktoobrikuu ajad, glaukoomi ja muude hädadega inimesed aga helistavad ja kurdavad, et ei pääse vastuvõtule.”

Ka dr Roost leiab, et täiskasvanud ehk vähemalt 19-aastased prillisooviga inimesed, kel midagi kurta pole, võiksid pöörduda hoopis optometristi poole.

“Las meie tegeleme ikka haiguste ja muude silmaprobleemidega,” ütles arst, kelle andmeil on neid patsiente, kes soovivad vaid nägemist kontrollida, ligi kolmandik.

“Sageli juhtub ka nii, et inimene, kes tuleb mingi probleemiga, tahab igaks juhuks ka prilliretsepti, et äkki läheb vaja,” rääkis Roost. “Kui ta aga prille välja ei osta, teeme meie lisatööd. Optikapoodi minejal seevastu on enamasti kindel soov prillid osta.”

Tohter kinnitas, et optometristid on prillide määramisel täiesti kompetentsed ja vajadusel saadavad silmaprobleemiga patsiendi arsti juurde juba samal päeval. “Samuti on visiit optometristi juurde tasuta, kui inimene laseb samas endale kohe prillid valmistada,” lisas tohter.

Roost rõhutas, et laste silmi peaks aga kindlasti kontrollima arst. “Lastele tuleb vahel silmalihase lõõgastamiseks tilku panna ja seda saame teha ainult meie siin,” selgitas tohter. “Juba 3-aastase lapsega tasuks vastuvõtule tulla ja muidugi peaksid arstile tulema need, kes kooliteed alustavad, samuti tuleks arsti juurde tulla beebiga, kui on mingi mure.”

Anne Roosti sõnul pääsevad silmaarsti vastuvõtule lisanumbriga need, kel on järsku tekkinud mingi probleem, silmas on põletik või puru.

“Eile (teisipäeval – toim) suunas optometrist meile patsiendi, kel oli väga suur silmarõhk,” lausus dr Roost.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 501 korda, sh täna 1)