Orissaares alustab tööd kaks uut kehalise kasvatuse õpetajat (2)

Ligi nelikümmend aastat Orissaare gümnaasiumis kehalise kasvatuse õpetajatena töötanud Ly ja Jüri Lingi asemel asuvad uuest õppeaastast tööle Kateriin Pani ja Margo Rüütel.

Konkurss uute õpetajate leidmiseks toimus kevadel ja valiku tegi veel endine koolijuht Peeter Hansberg. Orissaare gümnaasiumi õppealajuhataja Hilde Kure sõnul oli kandidaate vähemalt neli-viis ja kõik olid tasemel.

Uuteks õpetajateks valiti kandidaatide seast need, kel oli kõige rohkem töökogemusi või korralikult lõpetatud erialased õpingud. “Oli neid, kes alles õpivad ja oleksid soovinud kooli kõrvalt juba töökogemust omandada, kuid kuna oli ka juba kooli lõpetanud ja varasema töökogemusega kandidaate, siis oleks arvatavasti iga kool just samasuguse valiku teinud,” rääkis Hilde Kurg.

Margo Rüütel on kehalise kasvatuse õpetajana töötanud Tornimäe koolis, kus ta jätkab ka edaspidi. Kateriin Pani kehalise kasvatuse õpetajana varem töötanud ei ole, kuid ta on andnud jalgpallitreeninguid, olnud spordiinstruktor ja ujumistreener.

Kateriin Pani sõnul tal kandideerimise otsus kergelt ei tulnud. “Mõtlesin päris kaua, kuid otsustavaks sai lõpuks see, et kui ma ei proovi, ei saa ma ka kunagi teada, kas see töö mulle meeldib,” ütles ta. Uuel töökohal loodabki Kateriin Pani oma teadmised proovile panna.

Uute õpetajate kohta on õppealajuhatajal öelda vaid häid sõnu. “Muidugi on inimestel raske anda kohe sama panus, mis eelmised õpetajad on andnud neljakümne aasta jooksul, ja selles osas on perekond Link esialgu kindlasti asendamatu,” tunnistas ta. “Kuna tegemist on aga väga tublide noorte inimestega, siis loodame, et neist saavad tulevikus samaväärsed kehalise kasvatuse õpetajad.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 429 korda, sh täna 1)