Narkoärikalt konfiskeeritud kinnistu anti maavalitsusele (4)

Merike Pällo mõisteti Tartu maakohtu Põlva kohtumajas süüdi narkootilise aine suures koguses omandamises, hoidmises ja edasiandmises grupi poolt. Kokku jäi tema karistuseks neli aastat, kolm kuud ja kolmteist päeva vangistust viieaastase katseajaga.

Osana karistusest konfiskeeriti Tartu maakohtu 19.03.2013 otsusega kriminaalasjas nr 1-13-1348 Saare maakonnas Kärla vallas Nõmpa külas asuv Heini kinnistu.

Nüüdseks Saare maavalitsusele realiseerimiseks üle antud Heini maaüksus kuulus Merike Pällo, V. R.-i ja nende ühise lapse X omandisse.

Pällo ja V. R. on nõustunud nende alaealisele lapsele kuuluva kinnistu konfiskeerimisega. Kohtuistungil on Pällo ja tema kaitsja avaldanud, et lapse huvid ei saa kinnistu konfiskeerimisega kahjustatud, kuna kinnistul ei asu kasutamiskõlbulikke hooneid ja maa on erastatud M. Pällo ja V. R.-i vahendite arvelt.

“Saare maavalitsus küsis viielt kinnisvara hindavalt firmalt hinnapakkumist seitsme kinnistu hindamiseks hiljemalt 6. septembriks,” ütles maavalitsuse peaspetsialist Eha Uuselu.

Leping kinnisvara hindamise läbiviimiseks sõlmitakse madalaima pakkumuse teinud firmaga.

Seega ei ole kinnistu väärtus veel teada. Selle avalik enampakkumine kuulutatakse välja hiljemalt septembri lõpuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 652 korda, sh täna 1)