Vee hinna tõusu suurusest on veel vara rääkida (2)

Kuressaare Veevärgi nõukogu möödunudreedesel koosolekul olid kõne all poole aasta majandustulemused ja veeprojekti hetkeseis.

AS-i Kuressaare Veevärk juhatuse liikme Aivar Sõrme hinnangul olid ettevõtte tänavuse esimese poolaasta majandustulemused ootuspärased.

“Müügitulude maht küll kasvas, aga seda ainult seoses läinudaastase hinnatõusuga,” nentis ta. Sõrme andmeil on veeteenuste tarbimine ligi kolm protsenti kahanenud. “Seda eelkõige eraisikute hulgas ja eriti maapiirkondades,” märkis Sõrm.

Aivar Sõrme sõnul andsid poolaasta tulude mahust – 1,745 miljonist eurost – 1,080 miljonit eurot teenused ja 0,665 miljonit eurot KIK-i projektitoetus.

“Kulude pool on võrreldes läinud aasta sama perioodiga veidi vähenenud, vaatamata lisandunud elektrihinna ja saastetasude tõusule,” ütles Sõrm.

Tänu toetusele oli ettevõtte vormiline kasum veidi üle 0,3 miljoni euro. “Sisuline tegevuskahjum oli aga paraku miinusmärgiga samas suurusjärgus,” märkis Aivar Sõrm.

Käimasolev veeprojekt jõuab Kuressaare Veevärgi juhatuse liikme Ain Saaremäeli sõnul lõpule kuu aja jooksul. Kuressaares Pärna tänaval, kus uuendati torustikku, on peagi järg asfalteerimise käes.

“10. septembril peaks viimased tööd valmis saama,” sõnas Saaremäel. Tema hinnangul võib veeprojektiga suhteliselt rahule jääda. “Algul oli küll selliseid probleeme, et kui hanke tegime, läks see kallimaks ning siis pidime vaatama, mis on kõige olulisem ja mis mitte,” tõdes Saaremäel. “Aga sealtmaalt alates, kui saime oma hanked normaalse hinnaga paika, nii et need jäid projekti eelarvesse, ainult kiidan ehitajaid: tublid mehed. Ei ole siiani olnud ühtegi viivitust, ka kvaliteedi osas pole midagi viriseda.”

Saaremäeli sõnul olid tänavused olulisemad ettevõtmised Unimäe veejaama, toorveetorustiku ja reoveepumplate ning väiksemahulisem veesiibrikaevude rekonstrueerimine. “Need läksid ladusalt ja tähtaegselt, ei olnud ühtegi viivitust,” lausus Saaremäel. “Sama lugu oli viimase, tänavatorustike rekonstrueerimisega. Täna pole mul mingit kartust, et see kuskil venima jääb või tekib probleem, mida jooksvalt lahendada ei suuda.”

Ain Saaremäeli sõnul on vee- ja kanalisatsiooniteenuse hinnatõusust ja omavalitsustele tehtavatest hinnaettepanekutest veel vara rääkida.

“Kindlasti me need hinnaettepanekud teeme, kui meil käesoleva, 2013. aasta kohta juba rohkem infot on,” ütles Saaremäel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 278 korda, sh täna 1)