Rekordiline kruiisisuvi tõi saarele tuhandeid turiste

Rekordiline kruiisisuvi tõi saarele tuhandeid turiste

PEATUSID KÕIGE KAUEM: Kõige esimene tänavune ristluslaev Deutschland peatus Saaremaa Sadamas 23 tundi. See võimaldas turistidel saarega tutvuda. Foto: Irina Mägi

Kui läinud aastal jõudsid Saaremaa sadamasse vaid mõned üksikud kruiisilaevad, siis tänavu on seis olnud sootuks teine. Ristluslaevu on jagunud kõigisse suvekuudesse üsna ridamisi.

Tänavusel suvehooajal oli eelnevalt väljahõigatud info kohaselt Saaremaale oodata 14 ristluslaeva.

Lubatud külastustest on praeguseks tehtud 13, üks – kruiisilaevadest seekord viimane – jõuab süvasadamasse sel reedel.

AS-i Tallinna Sadam turundusspetsialist Triin Rum kinnitas Saarte Häälele kruiisisuve kommenteerides, et kõik külastused on toimunud graafikukohaselt ja ükski laev ei annulleerinud oma külastust.

“13 külastust on toimunud ja viimane toimub 30. augustil – tuleb Saga Ruby,” rääkis Rum.

Saga Ruby on tänavu tegelikult korra juba Saaremaa Sadamas käinud. Seda üsna hooaja alguses, juuni keskpaigas. Tol korral saabus kõnealuse laevaga päevaks saarele 600 kruiisituristi ja täpselt sama palju puhkajaid toob laev saarele ka mõne päeva pärast.

Kõige rohkem tõi sel hooajal külastajaid ristluslaev M/L Birka Stockholm. Sellele juuni algul saart väisanud laevale mahtus Triin Rumi sõnutsi 1147 reisijat.

Kui suuremalt jaolt lahkusid ristluslaevad Saaremaa Sadamast juba samal kuupäeval, kui nad saabunud olid, siis üks laevadest peatus siin tunduvalt kauem.

“Kõige kauem peatus tänavu esimesena Saaremaad külastanud kruiisilaev Deutschland, mis saabus 26. mail kell 13 ja väljus 27. mail kell 12. Kokku 23 tundi,” nentis Rum.

Praeguseks on kokku kolmeteistkümne külastusega Saaremaal käinud 5960 ristlusturisti. Oodata on veel umbes 450 reisijat.

“Tallinna Sadam jääb kruiisisuvega rahule, tegu on läbi aegade parima kruiisihooajaga Saaremaa Sadamas,” kinnitas Rum. Kui palju laevu toob Saaremaa Sadamasse järgmine kruiisisuvi, ei ole praeguse seisuga veel päris kindel.
Triin Rum märkis vaid, et läinud nädalalõpu seisuga on 2014. aastaks Saaremaale broneeritud juba kümme külastust.

Mullu käis Saaremaa Sadamas vaid kolm ristluslaeva, aasta enne seda oli laevu kaheksa ning veel enne seda vaid kaks. Reisijaid oli eelmisel aastal 1121, tunamullu 5655 ja aasta varem 883.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 262 korda, sh täna 1)