Orissaare eakad loopisid saabast ja lõid tantsu

Neljapäeval tegid Orissaare valla eakad koos eakaaslastega naabervaldadest aleviku staadionil sporti ning laulsid, tantsisid ja mängisid pilli. Kehakinnituseks maitsti võistlustööna keedetud kalasuppi.

Esimene eakate päev toimus Orissaares aasta tagasi. Nii nagu aasta tagasi, said osalejad tänavugi oma võimeid proovida saapaviskes ja petangis.

Mõlemal alal võistles inimest veerandsada. Saabast lennutasid kõige kaugemale päeva peakorraldaja, MTÜ Orissaare Tugikeskus eestvedaja Maaja Vabrit ja Ants Tappel.

Petangis võidutsesid Maie Tang ja Harri Alas. Viis vaprat kokka tõi žüriile hindamiseks ja ligi sajale osalejale lõunatoiduks kodus keedetud kalasupi. Asjatundjad tunnistasid kõige maitsvamaks Mati Sõbra keeduse.

“Kõik supid olid ülimaitsvad. Juba niisuguse maitseelamuse saamiseks tasus Tagaverelt Orissaarde sõita,” kiitis kokkasid eluaeg zootehnikuna töötanud Laivi Laanet.

Spordivõistlustel kohtunikurollis olnud Milvi Viss kiitis aga kõiki kaasalööjaid, öeldes, et osalejaid on mullusega võrreldes rohkem.

“Möödunud aastal olid meil lätlased külas. Nemad pakkusid ka konkurentsi. Võib-olla sellepärast ei tihanud mõned oma inimesed kaasa lüüa. Sellel aastal välismaalasi ei olnud. Järgmisel suvel ootame aga soomlasi osalema,” teavitas Viss.

Üks vanemaid eakatepäevalisi, Ehaveeru laulu- ja tantsuansamblis tegutsev Neeme Mets (83) jäi päevaga väga rahule. “Mul oli au täna lipp heisata ja näete, minu loits tõi ilusa ilma. Olen väga õnnelik. Terve suvi on ilusasti korda läinud,” rõõmustas vanadaam.

Heatujuliselt asusid pärast päevaprogrammi Orissaarest koduteele külalised Pöide ja Muhu vallast. “Kena oli. Tantsisid muhulased ning laulsid ja tantsisid orissaarlased. Me laulsime ka mõned laulud.

Muljed jälle missugused,” nentis teada-tuntud kultuuritööhing Ingla Leis Pöide mailt. Pärast taidlusprogrammi astusid publiku ette Muhu Laulusõbrad.

Eakatel jagus tantsulusti isegi siis, kui Orissaare kohale kogunenud pilvist hakkas vihma tibama. “Ilus päev oli. Suur tänu meie valla ettevõtjaile ja vallavalitsusele, kes meid toetasid ja võistlejaile auhinnad välja panid,” oli Maaja Vabrit tänulik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 289 korda, sh täna 1)