Puud jäävad linna ehitusplaanidele ette (11)

Kuressaare päevakeskuse hoovile kavandatud peremajade ehitamiseks ja südalinna 40-kohalise parkla rajamiseks on Kuressaares kavas maha võtta kümneid suuri puid.

Tolli 9 asuva Kuressaare päevakeskuse naabermajade elanikud ei ole rahul sellega, et hoovi haljasalal praegu kõrguvate vahtrate ja vana paju asemele kerkivad peagi lastele mõeldud peremajad.

“See oleks ikka väga kurb, kui need suured puud maha võetakse,” arvas Tolli tänavas elav mees, kes oma nime lehes näha ei soovinud. “Oleme naabruskonna inimestega neist asjust palju rääkinud – muidugi vajavad need puud korrastamist, aga me ei taha, et kõik maha võetaks.”

Ka päevakeskuse külastaja Elvi Vaher ei vaata krundil kasvavate puude mahavõtmisplaanile hea pilguga. “Kas neid peremaju siis tõesti mujale ehitada ei ole?” küsis ta. “Puud on ju linna kopsud ja neid on meil väga vaja.”

Päevakeskuse naabruses elav mees ei pea õigeks ka seda, et peremajad kerkivad liiga lähedale krundi piirile ning 8-meetrise nõutava tuleohutuskuja asemel oleks ehitatava hoone ja naaberkinnistu vahemaa vaid neli meetrit.

Ka on paarikümne lapse jaoks kavandatavad hooned tema hinnangul liiga suuremahulised. Linnavalitsuse haljastus- ja heakorraspetsialisti Katrin Reinholdi sõnul läheb Tolli tänava peremajade ehitamise tõttu likvideerimisele sellele alale seemnetekkeliselt levinud 21 puud.

“Osal neist ei ole perspektiivi suureks puuks saada, kuna nad kasvavad võraruumi omamata,” lausus ta. Samale kinnistule istutatakse mahavõetavate puude asemele 8 harilikku vahtrat, 4 pensilvaania saart, 3 õunapuud, 50 harilikust ebajasmiinist koosnev hekk, 8 harilikku sirelit `Alba` ning rajatakse püsikutealad.

Euroopa regionaalarengu fondi toel ehitatava kahe peremaja ehitus läheb plaanide kohaselt lahti sügisel. Linnavalitsuse hoone kõrvale 40-kohalise parkla ehitamiseks võetakse aga maha 16 puud.

Reinholdi sõnul istutatakse osa puid-põõsaid ümber ning ka sellele kinnistule istutatakse mahavõetud puude asemele kaks ebatsuugat ja ebajasmiinide grupp. Reinhold möönis, et asendusistutus ei kata likvideeritavate puude hulka.

Sama oluliseks aga kui asendusistutust, peab Katrin Reinhold säilitatavate puuvõrade hoolduslõikust, millega on kesklinna piirkonnas alustatud juba aasta algusest.

Linnavalitsus andis SPA Varad OÜ-le loa ehitada Tallinna 10 ehk linnavalitsuse hoone kõrvale parkla, kuna Grand Rose’i spaa kinnistule Tallinna 15 ei jäänud välisauna ja väliterrassi rajamise tõttu enam parkimiskohti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 148 korda, sh täna 1)