Ministeerium pikendab suvegraafikut nädala võrra (16)

Ministeerium pikendab suvegraafikut nädala võrra

VEEL LIINIL: Praegu sõidab Muhumaa Virtsu-Kuivastu liinil veel põhigraafikus, kuid esmaspäevast jääb Regula kõrvale abilaevaks.Foto:Peeter Kukk

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium teatas eile Väinamere Liinidele, et on nõus tellima täiendavalt reise järgmisel nädalal ja soovib suurte laevade jätkamist Kuivastu–Virtsu liinil, kuid laevafirma leiab, et see ei ole mingi lahendus.

“Tagamaks senist tõrgeteta ja kvaliteetset ühendust Kuivastu–Virtsu liinil, kooskõlastame täiendavate reiside graafikusse lisamise 35. nädalal, kui võib veel eeldada teatud kõrgendatud nõudlust ja seda nn kevadise vahegraafiku tasemeni (kokku 60 reisi),” teatas ministeeriumi kantsler Marika Priske eile.

Väinamere Liinide juhataja Urmas Treiel ütles Saarte Häälele kommentaariks, et see on stabiilse ja hea laevaühenduse jätkamiseks ebapiisav “pisku”. “Ja alles siis, kui me hädas appi hüüame, mitte enne. Pole normaalne, et selliseid täpsustusi tehakse kaks päeva enne graafiku jõustumist,” lausus Treiel, kelle sõnul läheb esmaspäevast, mil jõustub hõredam talvegraafik, Kuivastu–Virtsu liinile põhilaevana Regula, abistab parvlaev Muhumaa.

Marika Priske avaldas oma eilses pöördumises Väinamere Liinidele “siirast nördimust ja muret, et olete kaalumas ühe uue laeva asendamist Kuivastu–Virtsu liinil parvlaevaga Regula”.

“Leiame, et selline laevade asetus liinidel mõjub negatiivselt nii Saaremaa elanike liikumisvabadusele kui ka saart külastada soovivate turistide arvule, mistõttu peame sellist liini opereerimist ääretult ebamõistlikuks ning lubamatuks tegevuseks,” kirjutas Priske ja palus jätkata liini teenindamist parvlaevadega Muhumaa ja Saaremaa.

Ministeerium põhjendab juba suvel hõredama talvegraafiku rakendamist rahavähesusega. Urmas Treiel kinnitas aga, et tänu üliheale suvisele piletimüügile on riigil tegelikult umbes 700 000 eurot reserve, tihedama graafikuga jätkamine nõuaks sellest ehk 200 000 eurot. Treieli sõnul on ka minister Juhan Parts varem nõustunud rakendama tihedat graafikut kuni oktoobris toimuva Saaremaa rallini juhul, kui selleks vahendeid piisab.

“Ja piisab,” sõnas Treiel. “Praegu pole ju küsimus mitte ühe nädala reisides, vaid kogu laevaliikluse stabiilsuses ja selles, et uued laeva jääksid ka edaspidi liinidele,” lisas ta.

Marika Priske ütles, et majandusministeeriumi töötajad on riigi esindajaina kohustatud rahaliste vahendite kasutamisel säästlikud ja efektiivsed olema.

“Meil on õigus tellida reise vaid juhul, kui selleks on reaalne vajadus ja vajalikud vahendid – nõudluseta reise ei saa me üheski olukorras heaks kiita. Oma tegevuses peame silmas pidama ka järgmiste aastate prognoose, mistõttu ei saa me tugineda üksnes tänase päeva olukorrale,” selgitas Priske.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 888 korda, sh täna 1)