Suur kivi metsapeidus

Võib-olla on seegi ääremaastumise süü, et meie metsadest võivad seenelised taasleida kivi, millel kõrgust pea viis ja ümbermõõt 22 meetrit. Ning üllatuseks ei ole sellist mürakat kirjas mitte üheski loodusmälestiste registris.

Oleks selline hiid taevast alla kukkunud, olnuks internet täna täis fotosid ja videoid taevakülalise lennust. Viimase jääaja lõpus saarele jõudnud hiidrahnu olemasolu ei mäleta aga enam keegi peale kohalike elanike. Kui nemadki loobuvad maaelust ja linna kolivad, teavad loodusmälestise asukohta edaspidi vaid rebased. Ning kunagi tulevikus saadetakse teadusekspeditsioon seda kivi otsima. Ikka sellepärast, et mõni ajaloohuviline leidis arhiivis tuhnides tänase Saarte Hääle artikli Merise suurkivist.

Lubame, et Saarte Hääl on alati valmis lisaks meie igapäevaelu kitsaskohtade paljastamisele tutvustama ka maakonna vaatamisväärsusi, mis on mingil põhjusel ametlikest registritest välja jäänud.

Igal kivil, mil kõrgust rohkem kui inimesel pikkust, võiks ikka olla ka oma lugu, mida huvilistele jutustada. Meie abiga on seni unustusse jäänud Merise kivil nüüd oma lugu olemas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 157 korda, sh täna 1)