Vabatahtlikke oodatakse Valjala staadioni korrastama (2)

Laupäeval on Valjala põhikooli lapsevanemad, õpilased ja vilistlased oodatud kooli staadioni korrastamise talgutele.

“See, mis me vabatahtlikena teha saame, on pisikorrastamine,” tõdes Valjala põhikooli hoolekogu esimees Ahti Kuris. Ta lisas, et tegelikult vajab staadion hädasti ümberehitust. Staadioni rekonstrueerimine on kirjas ka valla arengukavas, kuid seni ei ole täpsemate plaanideni jõutud. Kell 10 algaval talgupäeval on plaanis üles tõsta kummimatid, et koristada nende alt ära muru ja praht, ning matid siis uuesti tagasi panna.

Kaasa palutakse võtta töövahendid (labidad, kühvlid, luuad, harjad) ja töökindad. Ahti Kurise sõnul on talgutele oodatud kõik, kel on head tahet ja tahtmine koolile abikäsi ulatada. Talgutel mängib ka muusika ja pakutakse suppi. Kurise sõnul toimuvad talgud iga ilmaga.

Valjala põhikooli direktor Aive Mõistlik ütles, et sellised talgud kooli juures on viimastel aastatel suhteliselt harukordne nähtus. Vanasti tehti küll kooli juures igasuguseid talguid, näiteks puudelappimine jms.

Eelmistel aastatel on staadioni korrastanud ka koolipoisid tööõpetuse tundides, kuid kuna hoolekogu kevadel lastevanemate kaasamise mõtte välja käis, siis otsustatigi nüüd tasapisi mõtte teostamisega pihta hakata.

“Kindlasti tuntakse päeva lõpus heameelt abistamisest,” sõnas Aive Mõistlik. Ta lisas, et see, kui pikalt talgud kestavad, sõltub palju rahvast kohale tuleb.

Mõistliku sõnul on selge ka see, et kuna Valjala on nii suurepärase asukohaga, on sinna korralikku staadioni vaja. Valjala põhikooli staadion valmis 1985. aastal, koolimaja 1973. aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 325 korda, sh täna 1)