Legendaarne Sadhu kohvik paneb uksed kinni (20)

Legendaarne Sadhu kohvik paneb uksed kinni

SADHU MOOTOR: Toomas Leis jämmimas Kuursaalis toimunud Sadhu jämmil, mis algusajal toimusid Lossi 5 asuvates kohviku ruumides. Foto: Egon Ligi

Ühtekokku neli aastat Kuressaare südalinnas nii saarlasi kui ka Saaremaa külalisi rõõmustanud Sadhu kohvik paneb augustikuu viimasel päeval uksed kinni.

Sadhu kohviku esindaja Toomas Leis ütles, et kohviku tegevuse lõpetamise üks põhjus on rentniku ja majaomaniku erinevad tulevikunägemused.

Leis kinnitas, et kõik need neli aastat on olnud väga põnevad ning tema tänusõnad kuuluvad kindlasti kõigile klientidele, fännidele ja koostööpartneritele, sealhulgas kohvikust üle ukse asuvale kunstistuudiole ja Sadhu kohvikus töötanud inimestele.

“Hoolimata kohviku sulgemisest jätkame endiselt Sadhu jämmidega, mis tegelikult juba viimased paar aastat väga edukalt ja rahvarohkelt Kuressaare kuursaalis toimuvad,” lisas Leis. Küsimusele, kas võib loota, et Sadhu avab uksed ehk mõnes uues kohas, Leis vastata ei soovinud, kinnitades Saarte Häälele, et praegu pole midagi rohkemat sel teemal lisada.

Nõnda ei õnnestunud eile teada saada ka seda, kas Sadhu töötajad jätkavad ehk mõnes teises Toomas Leisi ettevõttes, nagu näiteks Kuressaare kuursaali restoranis Ku-Kuu. Leis kinnitas siiski, et Sadhu kliendid ja sõbrad on endiselt alati oodatud nii Ku-kuu restorani kui ka kuursaalis hooajaväliselt toimuvatele üritustele.

Mõnetist lootust, et midagi uut ja huvitavat võiks mõne aastaga legendaarseks kokkusaamiskohaks kujunenud Sadhu asemele tulla, Leis siiski andis. “Võib-olla tuleme järgmiseks aastaks ka mõne uue ideega välja,” mainis ta.

Ruumid, kus Sadhu asub, kuuluvad Saarte Häälele teadaolevalt samas majas tegutsevale MTÜ-le Saaremaa Kunstistuudio, mida veab Anne Tootmaa. Populaarseid Sadhu jämme on ka ühiselt organiseeritud nii kunstistuudio kui ka kohviku ruumes.

Tootmaa ei soovinud aga teemat eile lähemalt kommenteerida ja kinnitas, et tema ei tea Sadhu lõpetamisest veel suurt midagi. “Ma praegu ei kommenteeri midagi, kuni mul ei ole infot,” jäi Tootmaa napisõnaliseks.

Saarte Hääl küsis kohviku sulgemise uudise valguses arvamusi ka tihti Sadhut külastavatelt inimestelt. Külastajad ei suutnud oma kõrvu uskuda ja avaldasid Sadhu lõpetamise üle suurt kurvastust. Kiideti Sadhu suurepäraseid sööke ja alati hubast atmosfääri ning kurvastati, et see nüüd nii äkki korraga otsa saab. Sadhu fännid avaldasid ka lootust, et ehk avatakse kohvik siiski uuesti mõnes teises kohas.

Kodulinnas käies tihti Sadhut kui oma lemmikkohta külastav Priit Pruul märkis, et selle sulgemisplaanid kurvastavad teda. Pruuli hinnangul pole just tavaline, et ühest väikesest nišikohast kasvab väikelinnas omamoodi kultuuri- ja kooskäimise oaas.

“Mõned aastad tagasi avatud Sadhu aga minu silmis just seda on ning mõjub oma boheemlaslikus oleskelus Kuressaares jätkuvalt otsekui sõõm värsket õhku,” tähendas ta.

Sadhu kohvik avas aadressil Lossi tänav 5 uksed 2009. aasta novembris ja sai kiiresti tuntuks nii siin- kui ka sealpool merd. Suurt rolli mängis selle juures kindlasti ka mitte just peavoolu muusikaürituse sarja Sadhu jämm korraldamine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 747 korda, sh täna 1)