Kaali kool sai õpetajate haridusmurest üle

Kaali kool võib 1. septembrile vastu minna rahuliku südamega, kuna kõik õpetajakohad on täidetud ja seda nii endiste kui ka uute töötajatega.

Kui mullu 24.–28. septembrini läbi viidud riikliku järelevalve käigus selgus, et üle poole Kaali kooli õpetajatest ei vasta nõuetele, siis tänaseks on kõik õpetajakohad taas täidetud. “Täiesti uusi inimesi tuleb meil kokku kolm, ühe õpetajaga on tööleping lõpetatud, kahe õpetaja puhul on tööleping muudetud aastaseks ning ülejäänud on end täiendanud ja vastavad nüüd kvalifikatsiooninõuetele,” rääkis Kaali kooli direktor Marjana Prii.

Kuigi õpetajate leidmine ei olnud direktori sõnul lihtne, siis mõnele kohale kandideeris lausa mitu inimest. “Huvijuhi kandidaate oli näiteks neli ja ka käsitööõpetaja kohale oli mitu soovijat,” tunnistas Marjana Prii.

Kõige raskem on tema arvates Saaremaal leida tööõpetuse õpetajat. “Tööõpetuse õpetajal on tunde väga vähe ja enamasti peab tegu olema meesterahvaga, kel peab olema ka vastav kvalifikatsioon,” selgitas Prii.

Nii jätkabki Kaali koolis endine tööõpetuse õpetaja, kellega sõlmiti aastane leping. Teisel õpetajal, kelle töölepingut muudeti, puudus geograafiaalane kõrgharidus. “Tegemist on väga tubli ja targa õpetajaga ning õpilased usaldavad teda. Kõik, kes on valinud geograafiaeksami, on selle õpetaja juhendamisel ka läbinud,” kinnitas direktor.

Kuna Marjana Prii sõnul on kõik Kaali kooli õpetajad, vaatamata nende kvalifikatsioonile, olnud alati pädevad oma ainet õpetama, ei pea ta sellist nõuete tagaajamist õigeks. “Kui keegi on olnud koolis õpetaja juba kümme aastat, on käinud koolitustel ja end täiendanud, siis ei saa teda mingi dokumendi puudumise tõttu ebapädevaks pidada,” arvas Marjana Prii.

Seetõttu leiab ta, et koolijuhtidel peaksid olema suuremad õigused selliste asjade otsustamisel. Väga tänulik on direktor Pihtla vallavalitsusele, kes on kooli igati toetanud. “Vald on andnud kindla sõna, et hoiavad kooli 9-klassilisena ega tekita liitklasse, kuigi klassides on keskmiselt vaid viis õpilast,” lausus Marjana Prii.

Täpset õpilaste arvu ta eesoleva õppeaasta kohta öelda ei osanud, kuid neljakümnest allapoole direktori kinnitusel õpilaste arv ei lange. Uuele kooliaastale minnakse Marjana Prii sõnul vastu heatujuliselt. 1. septembrist on kooli igas klassis arvutid, ekraanid ja projektorid, samuti saab sügisel valmis pargiprojekt. Seega usub direktor, et Kaali koolil on, mille üle uhkust tunda. “Pingelisem aeg on nüüd möödas ja kõik läheb ainult ülesmäge,” kinnitas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 814 korda, sh täna 1)