Saarepiiga Koolitus käivitab nõustamis- ja hoiuteenust (1)

Eralasteaia Naerusuu omanik, MTÜ Saarepiiga Koolitus tahab Saare maakonnas alustada noorperede nõustamis- ja väikelaste hoiuteenusega. Teenuste vastu on juba huvi üles näidanud Kuressaare linnavalitsus ja Kaarma vallavalitsus, kellel on MTÜ-ga sõlmitud vastav koostööleping.

Et väikelaste hoiuteenuse, eriti paindliku hoiuteenuse vajadus on maakonnas suur, kinnitasid projekti eestvedajale, MTÜ Saarepiiga Koolitus juhile Tiia Leppikule kohtumised valdade sotsiaal- ja lastekaitsetöötajate, ettevõtete esindajate, koostööpartnerite ja lapsevanematega.

“Paindlikku hoiuteenust vajavad näiteks graafikuga töötavate vanemate lapsed ja õppeaasta keskel lasteaiaealiseks saanud. Nõudlus hoiuteenuse järgi tõuseb märgatavalt ka suvel, mil enamik maakonna lasteaedu on suletud.”
Kui lapsehoiuteenuse litsentsi omab ka Kuressaare väikelastekodu, siis MTÜ Saarepiiga Koolitus teise suure projektiga – noorte perede nõustamine – ei tegele Leppiku sõnul maakonnas ükski organisatsioon.

Selles vallas tuntakse puudust lepitus- ja finantsnõustamisest, tuge soovitakse lapse kasvatamise ja pereelu korraldamisel, tõusuteel on vajadus lastepsühholoogide ja -psühhiaatrite järele.

Projekt tuleb Saarepiiga Koolitusel Eesti-Šveitsi koostööprogrammile Kodanikuühiskonna Sihtkapital esitada hiljemalt 24. septembriks ning novembri keskpaigaks loodetakse rahastamisotsust. Kui projekt rahastust ei saa, lubas Tiia Leppik, et MTÜ teeb kõik selleks, et vähemalt laste paindlik hoiuteenus järgmisest sügisest eralasteaia Naerusuu majas toimuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 427 korda, sh täna 1)