Linnavolikogusse jääb vaid üks keskerakondlane (28)

Eelmiste kohalike omavalitsuste valimiste järgselt Kuressaare linnavolikogus viis kohta saanud Keskerakonna nimekiri on kahanenud vaid üheliikmeliseks. Volikogu laua taha jääb vaid üks otseselt Keskerakonnaga seotud linnavolinik – Tõnis Kipper. 

Teadaolevalt esitas Kipperi lauanaaber Lea Kuldsepp üleeile erakonnast väljaastumise avalduse, tuues põhjuseks Kuressaare Hoolekanne SA juhi valimise ümber käiva poliitvõitluse.

Kipper kinnitas eile Saar-te Häälele, et tema jääb tõesti viimaseks mohikaanlaseks ning lahkumismõtteid ei hau. Kuldsepale ta oma sõnul midagi ette heitma ei hakka, igaüks teadvat ise, kuidas oma samme seab.

Pärast eelmisi valimisi said Keskerakonna nimekirjas volikogusse erakonna liikmed Tõnis Kipper, Aivar Aru ja Lea Kuldsepp. Lisaks Keskerakonna nimekirjas kandideerinud parteitud Ants Tammleht ja Piret Sarjas.

Aru lahkus erakonnast seoses Kalle Laaneti erakonnast väljaviskamisega. Seejärel lagunes ka volikogu Keskerakonna fraktsioon. Huvitav asjaolu on ka see, et ainus Keskerakondlasest volinik ei saanud volikogusse mitte otse, vaid Kalle Laaneti asendusliikmena. Teadupoolest on ka Laanet tänaseks Keskerakonnast lahkunud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 598 korda, sh täna 1)