“Kodutunne” loob Karedal kodutunnet (9)

“Kodutunne” loob Karedal kodutunnet

KIBE TÖÖ: Eile käis Sarapiku talus tõsine töö. Metallkarkassiposti ulatab töödejuhataja Anti Ratasele Kerstin Allvee, tema kõrval seisab õde Sandra Stahhiv. Foto: Sander Ilvest

Kanal 2 saate “Kodutunne” meeskond on taas Saaremaal, seekord Orissaare vallas Kareda külas Sarapiku talus elava Merike Allvee ja tema tütre Kerstini kodus. Majja ehitatakse vannituba ja renoveeritakse köök.

Kolmapäeval tööga alustanud ehitusjuht Anti Ratas ütles, et vannituba ehitatakse vanasse eeskotta. Ta lisas, et see koht on nende jaoks ainulaadne lahendus. Kuna tegemist on madala ruumiga, pannakse sinna vann, mitte dušš. Vannituppa mahuvad ka pesumasin, kraanikauss ja WC.

“See on tüüpiline Eesti kodu,” kirjeldas maja olukorda Ratas, kelle sõnul on terve Eesti selliseid kodusid täis, kus puudub korralik pesemisvõimalus.

Üleeile soojustati esmalt ära köök ja pandi seina kipsplaat, samuti soojustati vannituba, valati põrand ja toodi elektrikaabel.

“Reede lõunaks peab valmis olema ja lapsed saavad siis esimest korda vanni,” sõnas Ratas.

Materjal tuleb kohale üle Eesti ja sponsorite kaudu. Vastates küsimusele, kuidas on üle pika aja taas Saaremaal olla, muigas Anti Ratas, et täpselt sama, nagu oleks Haapsalus, oma kodulinnas.

Kerstin Allvee, kes kasvatab kahte poega – nelja-aastast Gregorit ja kahe-aastast Jasserit, arvas algul, et tehakse nalja, kui kuulis, et “Kodutunne” on neid välja valinud.

“Ülev tunne on,” rõõmustas noor naine, kelle sõnul ei ole toimuv talle veel päris hästi kohalegi jõudnud. “Kui kõik valmis on, siis ehk oskab juba midagi öelda,” sõnas ta.

Varem käis pere end pesemas teises hoones asuvas saunas. Kerstini ema Merike Allvee lausus, et kena on, kui 83-aastane maja saab uueks ja pesemisvõimalused paranevad. Sellest, et “Kodutunne” neile appi tuleb, kuulis Merike täpselt oma ema matusepäeval kevadel. “Siis ütlesimegi, et näe, vanaema saatis,” sõnas ta.

Merikese tütar Sandra, kes läheb septembris Orissaare gümnaasiumi kolmandasse klassi, ütles silmad säramas, et ootab juba nii väga, millal saab vanni sulistama minna.

Ka naaberkülas Tagaverel elav Merikese vend Urmas, kes õeperel tihti külas käib, rõõmustas, et enam ei pea talviti välikemmergus külmetama. Kirja kirjutas, esitades pere saatesse, Tagavere küla elanik Ave Rand.

Saate “Kodutunne” produtsent Kristi Nilov ütles, et Saaremaalt on neile tulnud palju kirju ja nende hinnangul vajavad väljapakutuist abi neli peret, kuid kas nad kõikideni jõuavad, seda praegu veel ei tea.

“Kareda perekond on töökas ja armas. See, kuis naised isekeskis hakkama saavad, on märkimisväärne, ja kui vaadata, kui piskud sissetulekud on neil nii suurt tööd tehes, siis kahtlemata ei ole neil võimalik oma kodu ise renoveerida,” tõdes Kristi Nilov. Merike töötab Tagavere sigalas ja Kerstin on lastega kodus.

Samuti kiitis Kristi Nilov koostööd Orissaare vallaga, lausudes tänusõnad nii vallavanemale kui ka kogu vallavalitsusele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 4 098 korda, sh täna 1)