Laimjala ja Audla küla prügikastid ajavad üle (6)

PRÜGIMÄGI: “Kassid, koerad tõmbavad veel omakorda laiali ja lõpuks ongi selline prügimägi,” ütleb vallavanem Vilmar Rei. Foto: Vilmar Rei

Eile kurjustas Laimjala vallavanem Vilmar Rei Facebookis, et iga asi ajab närvi püsti, aga kole-kole, mis tehakse prügiga. Samuti pandi üleeile prügikastide juurde üles jahimeeste rajakaamerad.

“See on üldine asi, et õhtuhämaruses hakkab prügivedu pihta,” ütles vallavanem Saarte Häälele, lisades samas, et kui prügivedu on korraldatud ja kõigil lepingud, siis ei tohiks säärast sodi tulla.

Laimjalas on kaks suurt konteinerit, mis on täis, ja siis loobitakse prügi nende ümber. “Kassid, koerad tõmbavad veel omakorda laiali ja lõpuks ongi selline prügimägi,” rääkis nördinud Vilmar Rei, lisades, et ega Audlas olukord parem ole.

Seal on samuti valla avalikud prügikastid olemas – kena on, kui prügi kasti pannakse, aga kui kasti kõrvale, on ikka väga kehvasti.

“Kui nädalavahetus on möödas, siis mõni arvab, et ta võib lihtsalt kärutäie sodi tuua ja selle prügikasti kõrvale loopida.

Nii palju mõistust võiks inimesel ikka olla, et sodi ei pandaks kasti kõrvale!” pahandas vallavanem.

Rei möönis, et tihtipeale tulevad inimesed vallamajja jutuga, et miks mul peab prügileping olema, kui mul sodi pole, aga kui nüüd vaatad, mis toimub poodide juures…

“Me tühjendame neid konteinereid ja teeme ümbruse korda, aga selline nadi lugu on see tõesti,” ütles Vilmar Rei, lisades, et kindlasti on samasuguseid olukordi ka teistes valdades.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 629 korda, sh täna 1)