Kuressaare turul haigutab tühjus (1)

Kui nädal tagasi säras Kuressaare turg uhkes kirevuses, siis nüüd on halvad ilmad oma töö teinud ja pole ei ostjaid ega müüjaid.

“Hakkame varsti müüjatega siin üksteise kaupa ostma, pole muud midagi peale hakata,” kurtsid turumüüjad. Hommikutundidel võiski lettide tagant leida vaid seitse järjekindlat müüjat. “Loodame, et nädalalõpul läheb paremini, ilmad läksid vahepeal halvaks ja kliendid kadusid kõik linnast ära,” nentis Agnes Peucker.

Kõige rohkem oli tal müüa kurke hinnaga 1 euro kilo ja tomateid hinnaga 2 eurot kilo. Õunasortidest oli Agnes Peucker koduaiast turule toonud “Valgeid klaare”, mida ta müüs kilohinnaga 1 euro. “Mõnikord olen müünud ka aedube ja neid ikka küsitakse ka minult,” sõnas ta.

Kõrvalletil oligi näha karbitäite viisi aedube, mille kilohind võrreldes kuu algusega muutunud ei ole, püsides 4 euro peal. Tikreid müüdi poolekilostes karpides, mille hind jäi 1–2 euro vahele. “Eelmisel laupäeval müüsin terve ämbritäie tikreid ära,” tunnistas Maria Bogoslovski. Võrreldes eelmise aastaga tikrisaak tema sõnul tänavu siiski nii hea ei ole.

“Möödunud aastal minult ikka küsiti, et on need ploomid või tikrid, mis ma müün,” meenutas ta.

Lisaks tikritele müüs Maria Bogoslovski veel kahte sorti õunu, väiksemad 1,5 eurot kilo ja suuremad õunad 2 eurot kilo. “Küsitakse juba “Kuldrenetti” ja “Valget klaari” ka, aga minu aias on nende jaoks natuke vara veel,” lausus ta.

Kartuli hind oli võrreldes eelmise nädalaga taas langenud, 0,80 eurolt 0,75 eurole kilo. “Varsti hakkab ju massiline kartulivõtt pihta ja siis lähevadki hinnad alla,” selgitas kartulimüüja Kalev Trei.
Viktoria Humal

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 770 korda, sh täna 1)