Kuressaare kaunimad aiad on välja valitud (2)

Kuressaare kaunimad aiad on välja valitud

HOIAVAD VANAVANEMATE PÄRANDIT: Kristel ja Marko Nõgu koduaias hoitakse vanaisa Eduard Maarma kätetööna valminud betoonist looma- ja linnukujusid. Kristeli süles on aastane Eduard, kes sai oma nimegi vanavanaisa järgi. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare linna kodukaunistamise komitee selgitas 36. korda välja Kuressaare kaunimad koduaiad.

Ülelinnalisel heakorra konkurss-ülevaatusel “Kaunis kodu” said tänavu tunnustuse osaliseks järgmised eraaiad: Ravila 3 (Kristel ja Marko Nõgu), Kastani 12 (Helle ja Mati Saarlaid) ja Kullerkupu 8 (Anne ja Vahur Pruul).

“Tuli ikka üllatusena,” sõnas Ravila 3 perenaine Kristel Nõgu. “Selle nimel pole küll rabanud, et mingi tunnustus saada,” naeris varem Balbiino müügiesindajana töötanud naine, kes on praegu lapsehoolduspuhkusel.

Kristeli kunagises lapsepõlvekodus on talle südamelähedane kõik. “Olen siin kogu aeg toimetanud, isegi siis, kui ma siin ei elanud,” märkis ta ja lisas, et eks vanaema ja vanaisa rääkisid ka, kuidas peaksid aias asjad olema.

Ent noored on nüüd aias muidugi ka palju muutnud. “Aed on asi, mis kunagi valmis ei saa. Nii palju on veel teha,” ohkas ta. Muru ja õue korrashoidmine on abikaasa Marko mure, samuti käib abis Kristeli ema ja tütred aitavad ka.

Kuressaare linna pressiesindaja Liise Kallase sõnul suurendab kodukaunistamise komitee hinnangul Kristel ja Marko Nõgu koduaia väärtust vanavanemate pärandi hoidmine – aias on vanaisa Eduard Maarma valmistatud betoonist looma- ja linnukujud, kõigil on oma lugu.

Kastani 12 hooned moodustavad tänavavaatega ühtse ansambli, õu ja haljastus järgivad vastavale hoonestusperioodile iseloomulikku stiili. Anne ja Vahur Pruuli õueala annab oma oskusliku taimevaliku ja kombineerimisoskusega nauditava tulemuse nii tänavalt vaatajale kui ka pererahva silmale.

Korrastatud koduaedade omanikud saavad 230-eurose stipendiumi ja emailist elulõngakujutisega majamärgi.

Mitme korteriga elamute kategoorias sai majamärgi ja 230-eurose preemia Aia tn 54 korteriühistu Saare (esindaja Ilmi Lukner).

Kodukaunistamise komitee hinnangul on 2013. aasta kõige paremini heakorrastatud ettevõte Kuressaares Tori tänaval asuv Georg Ots SPA Hotell Saaremaa. Koos tänukirjaga saab ettevõte emailist majamärgi.

20-aastase kodukaunistamisalase tegevuse eest pälvis “Kauni kodu” kuldmärgi Saaremaa Lihatööstus (Pikk 81). 10-aastase kodukaunistamisalase tegevuse eest pälvisid “Kauni kodu” hõbemärgi Tuule tänav 1A kodu omanikud Mari ja Mihkel Undrest. Nii kuld- kui ka hõbemärgi tiitliga kaasneb emailist majamärk ja Kuressaare lipu värvides mastivimpel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 063 korda, sh täna 1)