Aasta heakorratöötajad on Õnne Kips ja Lehte Palu

Aasta heakorratöötajad on Õnne Kips ja Lehte Palu

ARMASTAB OMA TÖÖD VÄGA: Õnne Kips, kes Kuressaare Soojuse territooriumi korras hoiab, kinnitab, et töö, mida saab teha värskes õhus, on see kõige ideaalsem töö. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare linnavalitsus määras linna kodukaunistamise komitee ettepanekul aasta heakorratöötaja stipendiumi Kuressaare Soojuse haljastustöötajale Õnne Kipsile ja Siioni kiriku aednikule Lehte Palule.

Linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallase sõnul saavad mõlemad stipendiaadid tunnustuseks tänukirja ja 215 eurot. Kodukaunistamise komitee tõi välja, et tänu Õnne Kipsi tööle on AS-il Kuressaare Soojus perfektselt hooldatud põõsaste-puudega muru ja erakordselt puhas hooviala.

Kohusetundlik, töökas, hoolas – nii iseloomustas stipendiumitaotluses Õnne Kipsi tema tööandja.

Täpselt samade sõnadega kiitis Õnne Kipsi Saarte Häälele ka Kuressaare Soojuse juhatuse liige Jaan Mehik. “Ääretult töökas inimene ja seda juba oma 30 aastat,” sõnas Mehik, kelle hinnangul on Kipsil haljastustöötajana väga hea silm.

Eile pärastlõunal võis Õnne Kipsi leida soojafirma territooriumil, matsakad klapid kõrvade kaitseks peas, muru niitmas. Kõigi nende pikkade aastate jooksul, mil ta soojafirma territooriumi korras on hoidnud, pole ta isu õues töötada vaibunud.

“Mul on nii kahju nendest inimestest, kes peavad laua ja arvuti taga istuma ja ei saa üldse väljas olla. Väljas on nii mõnus!” kinnitas ta.

Kipsile meeldivad õues kõik tööd ühtemoodi. Pealegi on tema sõnul tõeline rõõm töötada, kui tööandja on taganud väga head töövahendid.

“Trimmer on üks mu lemmikuid! Kunagi, kui alustasin, niitsin vikatiga, aga praegune trimmer on tõesti väga hea, sellega pääseb igale poole,” kiitis ta. Ka muruniidukiga töötamise vastu polnud Õnne Kipsil midagi. Sellega oli lihtsalt kõndimist palju. “Nüüd ma enam kõndima ei pea, nüüd on mul ka istuv töö,” naeris Kips oma truult ootevalmis murutraktorit patsutades.

Teine aasta heakorratöötaja Lehte Palu on hoidnud Siioni kiriku ümbrust koguduse pastori Margus Mäemetsa sõnul korras 2006. aastast. Ka Palu tööandja hindab tragi naise tegevust väga kõrgelt, kuna kevadest sügiseni kaunistavad linna peatänava ääres asuva kiriku ümbrust oskuslikult seatud ja sätitud lillepeenar, hoolitsetud muruvaip ja hekid. Talvel aga lumest käsitsi puhtaks lükatud teed ja parkla.

Mäemetsa kinnitusel on Lehtele kirikuümbruse korras hoidmisel abiks olnud ka abikaasa Eino, seda eriti talvel, kui lumerookimist on palju, seega kuulub kiriku tunnustus kindlasti ka Einole. Mäemets lisas, et Lehte Palu on seda tunnustust kindlasti vägagi väärt.

Aasta heakorratöötaja tiitel määratakse Kuressaare linna ettevõttes või asutuses heakorra või haljastuse alal töötavale tublile inimesele. Esmakordselt tunnustati linna heakorratöötajaid aastal 2003, mil tiitli pälvis Juta Olop Saaremaa liha- ja piimatööstusest.

HOOLITSEB KIRIKU ÜMBRUSE EEST: Lehte Palu hoolitseb kogu hingest selle eest, et Siioni kiriku ümbrus oleks lilleilu täis. Aeg-ajalt on talle abiks ka abikaasa Eino. Foto: Erakogu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 323 korda, sh täna 1)