Salme suvelavastusi saatis publikumenu (1)

Salme suvelavastusi saatis publikumenu

NÄIDENDIPROOVIS: Näitleja Meelis Juhandi vaatas neli aastat tagasi “Läänemere isandate” proovis tõtt kanaga. Foto: Egon Ligi

Salme vallateatri jaoks jõudis augustiga lõpule kaks suurt projekti: viimast korda mängiti lavastust “Läänemere isandad” ja mereröövlimuusikali “Puujala ja Ükssilma sõda”.
Mõlemat etendust saatis publikumenu ja -tänu.

”Läänemere isandaid” mängisime neljal aastal kokku kümme korda ja etendust nägi ligemale 1450 inimest,” ütles Salme vallateatri juht Maire Sillavee Kadi raadiole antud intervjuus. Sillavee lisas, et näitetrupp on selle lavatüki menu eest tänulik lavastaja Väino Uibole. “Usun, et meie näitlejad said Uibolt ka väga hea koolituse.”

Huvitava tähelepanekuna tõi Sillavee selle lavastuse puhul välja, et näitemängu õnnestus vihmata mängida vaid kahel korral.

“Ilmselt oli taevastel jõududel meie ettevõtmisest oma arvamus,” muigas Sillavee, lisades, et ka mereröövlimuusikalil tuli oma pähkel pureda.

Nimelt mängiti seda lavastust Salme poolsaare kõige kitsamas kohas, kus puhub alati meretuul. Nii ei teatud kunagi, milliseks kujuneb etenduse heli.

Ehkki “Puujala ja Ükssilma sõda” plaaniti mängida viis korda, jõudis muusikal vaatajateni näitetrupist sõltumatutel asjaoludel neli korda. Esialgseil andmeil nägi lavastust 700–800 inimest.

Mõlemas Salme vallateatri suvelavastuses osales kogu vallateatri koosseis – ligi 40 inimest. “Puujala ja Ükssilma sõja” viimasel, 10. augusti etendusel tänas publik truppi ja lavastaja Maire Sillaveed püsti seistes ja tugeva aplausiga.

28. augustil näeb Salmel veel lastemuusikali “Läbitantsitud tallad” ja sedagi viimast korda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 438 korda, sh täna 1)