Ohutuspäeval sai vett ja vilet (FOTOD) (1)

Ohutuspäeval sai vett ja vilet

NUBLU FÄNNID: Mare Mägi koos tütar Mirelin Milleriga kinnitasid Kätlin Poopuule, et on päästekoer Nublu suured fännid. Foto: Irina Mägi

Kuigi ilmataat ohutuspäeva korraldajatele vingerpussi mängis ja taevakraanid lahti keeras, kogunes laupäeval Kuressaarde Raiekivi säärele mitusada vihma trotsivat huvilist.

Kohalolijad said oma silmaga näha, kuidas politsei tabas Ranna poe röövlid, ja uurida operatiivmasinaid.

“Kui selle ürituse tulemusena kas või üks õnnetus ära jääb, on see päev oma eesmärgi täitnud,” ütles Kuressaares juba kolmanda ohutuspäeva korraldanud Kätlin Poopuu Lääne päästekeskusest. Ta lisas, et kindlasti said osalejad mõne vajaliku kogemuse võrra rikkamaks ning päevaga jäid rahule ka korraldajad ise.

Ranna poe röövlid  võeti kinni

Laupäeva keskpäevaks oli Raiekivi säär juba telke ja päästetehnikat täis. Vihmavarjude ja kilekeepidega varustatud uudishimulikke vooris sinna mitmelt poolt. Ega siis iga päev saa politseimasinasse ronida, narkokoerale pai teha ja end uhketes operatiivmasinates pildistada lasta.

“Kuressaare linnas Ranna poe juures on üks seltskond – kaks noormeest rohelise Toyotaga –, kes üritab poodnikku röövida,” kostis läbi vihmasabina politseinik Meelis Juhandi hääl. Õige pea võis üle lahe oma silmaga näha, kuidas politsei vilkuritega auto rohelist Toyotat taga ajama hakkas. Röövlite auto peatas lõpuks teele visatud “siil”, mis põgenike masina kummid lõhkus.

Seejärel kamandati mehed autost välja ja kõhuli. “Ära anna alla!” julgustasid röövlid teineteist ja luiskasid politseile, et nemad olid hoopis vanaema sünnipäeval. Mundrimehed udujuttu uskuma ei jäänud ja nabisid mehed kinni.

“Kas see kõik on tegelt mängult,” küsis üks pisike põnn emalt, kui politsei päti pikali surus ja ta käed raudu pani. Saanud emalt jaatava vastuse, ohkas väikemees kergendatult, et vähemalt ei hakata püssidest laskma.

Lisaks politsei esinemisele näitas oma oskusi ka pommigrupp, kes roboti abil auto alt granaadi kätte sai.

Tegevust jagus kõigile ja lapsed said mitme kogemuse võrra rikkamaks. Näiteks oli võimalik kustutada mängumaja, proovida ise järele tulekustutit ja vaadata, kuidas kummuli läinud kajakist välja saada.

Etteastete vahepeal võis uudistada telkidesse varutud materjale ja kõikjalt sai lisaks vajalikele infomaterjalidele kaasa ka meeneid. Palju huvilisi jagus just naiskodukaitse telki, kus tutvustati koduapteegi sisu ning oli juhendaja abiga võimalik spetsiaalse nuku peal elustamist proovida.

Viimase etteaste tegi esmakordselt üritusel osalenud Ahhaa keskus. Kõigile, kellele meeldivad teadus ja teater, pakkus see põneva elamuse. Eluliste näidete abiga said lapsed aimu, kui ohtlik võib olla tuli ning mida peab teadma, et õnnetus meid ei tabaks. Etenduse lõpetas suur pauk, mis tõestas mudilastele veel kord, kui ohtlik on gaasikraan lahti jätta.

Kui päev lõppema hakkas, otsustas ilmataat halastada ja traditsiooniline vahupidu toimus juba sooja päikese paistel.

Päästjate peo lõpetas tõeline väljakutse

Keset lõbusat hullamist said päästjad tõelise väljakutse. Teadmine, et kusagil põleb päriselt, pani nii mõnegi väikemehe tõsiselt ohkama ja pikalt järele vaatama, kui tuletõrjemasinad ja kiirabi sireenide huilates oma tööd tegema sõitsid, tõestades, et päästjate päeva kulg on ettearvamatu.

Lisaks eelpool mainitutele tutvustasid oma tegevust veel häirekeskus, maanteeamet, naabrivalve, raudteeohutus, korstnapühkija, Haide autokool koos pöörleva autoga ning keskkonnainspektsioon.

Kosutust pakkus Premia jäätisebuss ning lastega mängisid Lõvi Leo, Ilves Illimar ja päästekoer Nublu.

Kõikide mängus osalenute vahel loositi välja palju igasuguseid auhindu, kuid peavõidu, milleks oli korstnapühkija küllatulek või pulberkustuti, sai Eve Arm.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 640 korda, sh täna 1)