Linn on teel säästliku tänavavalgustuse poole

Tänavavalgustussüsteemi uuendamise möödunud sügisel alguse saanud projekti ettevalmistustöödega on jõutud sinnamaani, et valgustuspostide alusele maale on koostatud hetkeolukorra detailne mõõdistus ja projekteerija leidmiseks on läbi viidud riigihange.

Edasi valmib projekteerimise tulemusena konkreetne kogu Kuressaare linna hõlmav tänavavalgustuse rekonstrueerimise projekt.

Projekti koordinaator SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) korraldab koostöös Kuressaare linnavalitsusega homme infopäeva, kus on hea võimalus sel teemal oma arvamust avaldada. Infopäeval tutvustatakse linnaelanikele projekti hetkeseisu ja edasisi plaane, muu hulgas antakse ülevaade tänavatest, mida projekt hõlmab.

Projekti eesmärk on üle minna energiasäästlikele tänavavalgustuse lahendustele. Prognooside kohaselt vähenevad linna kulutused valgustusele ligi 40%. Linna tänavate kogupikkus on 75,8 km, millest 70,7 km ehk 93% on valgustatud, 2936 valgustimastist on amortiseerunud umbes kolmandik.

Kavas on rekonstrueerida tänavavalgustid, mis on vanemad kui viis aastat, neid on Kuressaares 2219. Lisaks paigaldatakse valgustuse keskne juhtimissüsteem ühes tarkvaralise lahendusega, praegu ühtne jälgimis- ja juhtimissüsteem puudub.

Eeldatavalt tuleva aasta alguses viiakse läbi riigihange, leidmaks ehitaja, kes alustab töödega 2014. aasta kevadel. Projekt lõpeb eeldatavalt järgmise aasta detsembris.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 223 korda, sh täna 1)