Esimesel poolaastal juhtus Saaremaal 63 tööõnnetust (1)

Tööinspektsiooni andmetel juhtus Eestis tänavu esimesel poolaastal 2029 tööõnnetust, millest 1635 lõppesid kerge ja 385 raske kehavigastusega. Õnnetuse tagajärjel suri 9 töötajat. Saare maakonna kohta näitavad esialgsed andmed, et maakonnas juhtus esimese poolaasta jooksul 63 tööõnnetust.

Tööinspektsiooni avalike suhete peaspetsialisti Sander Sõõrumaa sõnul lõppes neist Saare maakonnas juhtunud tööõnnetustest 47 kerge ja 15 raske kehavigastusega. Üks õnnestus lõppes paraku ka surmaga.

Kõige sagedamini ehk neljandikul juhtudest põhjustas õnnetuse kukkumine, libastumine või komistamine. Tööinspektsiooni töökeskkonna osakonna juhataja Rein Reisbergi sõnul tundub liikumine ohutu tegevusena ja seetõttu ei pöörata liikumisteedele piisavalt tähelepanu.

Tuleb jälgida, et teel ei oleks liikumist takistavaid esemeid või põrand ei oleks näiteks pesemisjärgselt libe. “Selliste õnnetuste arvu vähendamiseks on oluline, et iga töötaja mõtleks, kas tema poolt liikumisteele jäetud voolik, juhe või mingi muu ese ei põhjusta kellegi libisemist või komistamist,” rõhutas Reisberg.

20% tööõnnetuste põhjuseks oli kontrolli kaotamine masinate, transpordiseadmete või käsitööriistade üle.

Tegevusalade lõikes registreeris tööinspektsioon üle Eesti enim tööõnnetusi töötleva tööstuse harudest metalli- ja puidutööstuses, vastavalt siis 264 ja 185 õnnetust. Avalikus halduses, kus alates 2011. aastast on tööõnnetusi registreeritud enim, toimus esimesel poolaastal 205 tööõnnetust ehk 45 võrra vähem, kui mullu samal perioodil.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on tööõnnetuste arv enim kasvanud metalli- ja puidutööstuses. Õnnetuste arv on aga vähenenud avaliku halduse ja riigikaitse sektoris, haldus- ja abitegevuse sektoris ning põllumajanduses.

Väljaspool Eestit juhtus Eestist pärit töötajatega esimesel poolaastal 79 tööõnnetust, millest 18 lõppes raske kehavigastusega. Surmaga lõppenud tööõnnetusi väljaspool Eestit ei olnud.

Tegevusalad, kus õnnetusi enim registreeriti, olid endiselt ehitus, transport ja riigikaitse sektor. Enim teatati Eesti töötajatega juhtunud tööõnnetustest Soomest (33 juhtumit), Rootsist (7), Lätist (6) ja Norrast (6).

Sander Sõõrumaa sõnul saarlastega välismaal juhtunud tööõnnetusi eraldi välja tuua ei saa. Samuti ei näita tööinspektsiooni süsteem n-ö automaatselt põhjust ja tegevust, seega nõuaks nende väljatoomine Sõõrumaa sõnutsi eraldi analüüsi läbiviimist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 290 korda, sh täna 1)