Maailma parimaid kassipoegi igale maitsele! (FOTOD)

On vaikseid, on kartlikke, on õrnu ja ilusaid, on naljakaid ja häbematult julgeid kassipoegi. Kõik nad on ilusad, kes klassikaliselt, kes omamoodi. Kõigil neil on oma lugu ja tee, miks nad on sattunud turvakodusse, et nüüd oodata oma inimest, kelle arvates olla maailma parim kassike.

Kassipoegade sünnipaigaks on põhiliselt Kuressaare. Linnatänavatel elanud kassiema järglastena on sageli ka pesakonna saatuseks olla tänavakass ja sõltub siis ema tublidusest, kellele määratud ellu jääda, kellele alla anda. Ellu jäävad kindlasti need, keda on märganud mõni linnakodanik ja võtnud ühendust lemmikloomade turvakoduga. Erinevatel inimestel erinevad põhjused: kes mõistab, et praegu mitte tegutsedes on tal järgmisel aastal 3 kassipoja asemel 13 hoovis, kes suure ärritatusega, et järgmisel aastal on tema lillepeenrad muudetud üheks suureks kasside liivakastiks, mis ei lõhna enam kaugeltki lillede järgi, aga on ka inimesi, kes mõistavad, et kassid vajavad eluks palju rohkem, kui vaid almusena visatud palakest ellujäämiseks, järgmist kevadet üldse mitte nähes.

Oma võimalustele vastavalt aitab turvakodu nii murelikke linnakodanikke kui ka loomi, kes kõik on väärt võimalust paremaks eluks.

Kes siis on need tulevased maailma parimad kassikesed, karvakerad, kelle nimi ütleb sageli, mis tegu ja nägu?

Alustades varaseimatest saabujatest, siis oma kodu vajab Valli- musta-valgekirju emane kassipoeg, kes jäi oma pesakonnast viimaseks tänavalolijaks seetõttu, et tal oli juba tahtja olemas, kuid kelle huvi kahjuks kadus. Koos emaga hoiukodus elades võttis sõbralik süles nurruja Valli kiirelt omaks suure kasuõe rolli väiksematele kassititadele, kellest nüüdeks on alles veel isane Portos. Vallimaa tänavalt pärit Portos õigustab oma nime- suure isuga ja suure kasvuga. Kasukaski meenutab väikest isukat metsanotsut- kontrastne musta-hallivöödiline, kaugel tavapärasest.

Ravila tänavalt on pärit Jorh ja Teele, õde-venda, kes kuni kolmanda elukuuni ei olnud inimese pai tunda saanud. Seetõttu on nende kohaneminegi rohkem aega võtnud, kuid edusammud on suured- kassipoja uudishimulikkus on ju teada ja väikese hirmu võõraste häälte ja olukordade ees võidab järjest suurenev huvi ümbritseva vastu. Ja ei pea vist mainimagi, et Jorh on punast värvi isane ja Teele linalakk emane.

Oma välimuse järgi on saanud nime ka Uugu, kes omamoodi ilus olemise eest sai teiseks nimeks Ummamuudu. Uugu-Ummamuudu on pika halli sabaga ja pika valge ninaga nagu rotipoeg, nägu aplast söömisest alati kriim.

Hoopis teistel põhjustel on näod kriimud Kriimul ja Kraamul. Nende kriimsilmade puhtakstegemisele tuleb aga kaasa aitada, sest tänavakassi raske elu lõi välja nende silmis ja ninades. Rähmased-tatised kassipojad saavad ravi, et peagi omamoodi ilu ja mängulustiga rõõmustada tulevast Oma Inimest.

Lemmikloomade turvakodu lasteaias on kasvamas ka Turbo, Susper, Pätu, Suslik, Päntu, Siidi, Emma, Säde, Särts, Musu ja veel kahe käe sõrmede hulgal väikseid vahvaid tegelasi, kes oma nime alles kujundavad. Muretuse ja nurruga veedavad nad oma päevi, jagavad ja võitlevad tähelepanu eest, et saada maailma parimaks. Meie kogemus ütleb, et ka kõige pelglikumal kassil on kuskil keegi ja ka kõige ummamuudum tilluke kassipoeg vajab vaid ühte nädalat, et seni kassipõlgliku inimese süda võita. Enamasti aga piisab vaid hetkest!

Kõiki mainitud ja mainimata kassipoegi saab külastada helistades ette  numbritel 516 3483 või 56 229 613. Rohkem infot www.saareloomad.ee

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 602 korda, sh täna 1)