Kultuurne torumees tähistas juubelit koos Lumivalgukese ja seitsme pöialpoisiga

Kultuurne torumees tähistas juubelit koos Lumivalgukese ja seitsme pöialpoisiga

KUNINGAS OMA KODUS: Juubelisünnipäeval kodutalus Viimikul Kogula külas kuninga rollis olnud Sven Aavik arvab, et oma koduõues võiks edaspidigi mõne näitemängu lavastada. Foto: Maie Väli

Paides sündinud, kasvanud ja seal ka töömeheteed alustanud Sven Aavik armus 34 aastat tagasi Saaremaal käies saarlannasse, siinsetesse mererandadesse, kadakatesse ja kiviaedadesse. Küllap tundis Sven tol hetkel oma kaugete saarlastest esivanemate kutset saarele jäämiseks.

“Minu vanaisa, ema isa, oli Saaremaalt pärit. Omal ajal jõudis ta parema elujärje otsimisel Siberisse ja sealt Eestisse tagasi tulnud, jäi mandrile elama,” täpsustas tuntud pulmavanem, õhtujuht, laulja ja näitleja Sven Aavik oma saaremaist päritolu.

Viljandi kultuurikooli kaugõppes lõpetanud Sven Aavik pole kutseline kultuuritöötaja kunagi olnud. Kuressaarlased teavad-tunnevad teda kui hinnatud torulukkseppa.

6. augustil oma eluteel kuuekümnendast verstapostist möödunud nüüdne Kogula küla elanik tähistas nädalavahetusel oma juubelit kodutalus näitemänguga, mis sujuvalt pulmapeoks üle läks.

Nüüd tahab rohkem kodule pühenduda

“Tore pidu oli. Sõbrad andsid nii palju tuge ja kindlustunnet, et tundsin, kuidas energiat juurde tuli. Tõsi küll, kuuekümneselt tahan ma rohkem kodule pühenduda. Ma ei kipu enam pulmavanemaks või õhtujuhiks, näitelavale või jõuluvanaks. Aga ma ei ole ka kõigele ei öelnud. Kui näen ja tunnen, et saan inimestele kasulik olla, siis lähen,” mõtiskles juubilar.

Kodutalus jagub Svenil ja tema noorel abikaasal tööd kuhjaga. Sven peabki ennast rohkem maainimeseks, kellele meeldib talus toimetada. Suur töö praeguse elupaiga Viimiku talu korrastamisel on tehtud, palju seisab veel ees. Sadakond puud ja põõsast on taluperemees oma maal kasvama pannud.

Vana talutare on saanud uue näo. Ja nüüd, kus koduõues teatritki tehtud, arvab Viljandis näitejuhtimist õppinud mitmekülgsete huvidega Sven, et edaspidigi võiks oma kodus veel midagi lavastada. Siis aga juba suuremale huviliste ringile.

Viimiku talul on Sveni sõnul eriline aura. “See koht annab mulle palju jõudu. Isegi lõunamaale lendavad linnud teevad minu talu kohal auringe ja kui nad kevadel tagasi tulevad, siis samamoodi. See kõik on nii kummaline ja uskumatu. Ma tunnen ennast siin väga hästi,” rääkis Sven.

 Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 642 korda, sh täna 1)