RMK haldusest kaob neli loodusobjekti

RMK haldusest kaob  neli loodusobjekti

NUKKER PILT ODALÄTSIS: Allikatele viivad laudrajad tuleb kaitsekorralduskava järgi säilitada. Foto: Sander Ilvest

Maalehe andmeil saatis riigimetsa majandamise keskus (RMK) juunis keskkonnaametile kirja, milles seisis, et nelja aasta jooksul on plaanis likvideerida 60 avalikus kasutuses olevat looduspuhkuse objekti.

Saare maakonnas asuvatest objektidest leiab nimekirjast neli, mis kas on juba keskkonnaameti nõusolekul likvideeritud või lähevad lähiaastail RMK haldusest era- või munitsipaalvaldusse.

RMK loodushoiuosakonna Saarte piirkonna juhataja Aili Küttim ütles Kadi raadio uudistele, et keskuse koostöö katkeb eramaal asuva Odalätsi puhkekohaga, mille Taanis elav omanik näeb RMK asemel oma koostööpartnerina kohalikku omavalitsust. “Kui omanik saabki kohaliku omavalitsusega taristu korrastamises kokkuleppele, tuleb tal allikateni viivad laudrajad kaitsekorralduskava järgi ikkagi säilitada,” lisas Küttim.

Teine keskkonnaametile saadetud kirjas seisev Saaremaa looduspuhkuse objekt on Loode tammiku puhkekoht, mis sisult tähendas üht pinklauda. Tänaseks on kõnealune paik Küttimi kinnitusel keskkonnaameti nõusolekul juba likvideeritud, kuna jäi ette uuele kergliiklusteele.

Vilsandi rahvuspargis asuva kahe loodusväärtuse asjus on keskkonnaamet samuti juba oma jah-sõna andnud. Lümanda vallas asuvas Atla puhkekohas toimetab edasi kohalik omavalitsus ning eramaale ja sadamaalale jääval Papissaare puhkekohal vastavad vastutavad institutsioonid.

Parendusi ja täiendusi teeb RMK praegu Saare maakonna kahel looduspuhkuse objektil. Käsil on Järve maastikukaitsealal asuva Keskranna puhkekoha renoveerimine, kus kolmapäevast avati hange ehitaja leidmiseks.
Hankedokumentide järgi lõpevad seal tööd 15. novembril ja järgmisel puhkehooajal ootab inimesi seal juba korralikult renoveeritud puhkekoht. Teisena on rõhk Kaali järve ümbruse taristu renoveerimisel, kuhu RMK taotleb praegu muinsuskaitse eriluba, ja veel tänavu tahetakse alustada projekteerimistööd.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 959 korda, sh täna 1)