Muhu volikogu pidas paakauto ostmiseks e-istungi

Muhu vallavolikogu näitas taas kord üles operatiivsust ja paindlikkust, kogunedes jaanipühade eelõhtul erakorralisele istungile, otsustamaks tuletõrjeauto soetamist. Info poolteist kuud tagasi toimunud istungist ilmus valla kodulehele eile.

“Meil oli vaja vabatahtlikule tuletõrjele masinat, masin oli saadaval ja pidi ruttu otsustama,” ütles Muhu vallavolikogu liige Ain Saaremäel, rääkides 21. juuni pärastlõunal aset leidnud erakorralisest vallavolikogu e-istungist. “Päev või kaks oli aega, ega seal polnudki teist varianti,” lisas ta. E-istungil osales vallavolikogu 13 liikmest 10, kes kõik olid paakauto Scania 054 BHR ostmise poolt.

Saaremäeli sõnul võinuks istungit ka mitte korraldada, kuid sel juhul riskeerinuks vald saadaval olnud ja sobilikuks peetud masinast ilmajäämisega. Muhu valla olemasolev tuletõrjetehnika on volikogu liikme sõnul praegu juba nii halvas seisukorras, et sellega ei söanda enam välja minnagi.

Ain Saaremäeli sõnul võiks e-istungeid korraldada praegusest sagedamini. “Eriti kui on sellised kiired ajad, sest e-istung on ühtaegu operatiivsem ja lihtsam ka volinikele,” sõnas Saaremäel.

Heas mõttes kohaliku elu eeskostjana näitas Muhu vallavolikogu end ka 2008. aasta septembris, kui korraldas erakorralise istungi kohaliku ettevõtja ärihuvide toetamiseks.
Tollal tuli vallavolikogu vastu Tihuse hobuturismitalu omanikule Martin Kivisoole, kes soovis seoses PRIA meetmest toetuse taotlemisega muuta maa sihtotstarvet.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 394 korda, sh täna 1)