Kärla park täitus neljapäeval Apelsini-maiaste triibutajatega (FOTOD)

Kärla park täitus neljapäeval Apelsini-maiaste triibutajatega

PEAESINEJATEGA: Harry Kõrvits trepil kõige ees koos peagi lavale astuva Apelsiniga. Foto: Irina Mägi

Neljapäeval toimus neljandat korda Kärla Triip, kus pakuti midagi nii kõrvale, silmale kui ka kõhule.

“See on meil siin Kärla tippsündmus muidugi, kuigi tegelikult kõik üritused Kärlas on tippsündmused,” sõnas üks ürituse korraldajatest Villi Pihl. Kärla triip on Kärla kihelkonna rahvariideseelikust võetud muster ja värvid ning sellenimelise üritusega tahetakse seda kõigile näidata, eriti valla oma elanikele.

Nii ongi kogu pargi kaunistused neist triipudest inspireeritud. “Siin saab nautida head muusikat, sööki, jooki, lüüa tantsu ja lihtsalt mõnusalt aega veeta,” lubas Villi Pihl.

Rahva küttis soojaks noortebänd

Peo alguses lõi meeleolu pargis ringi jalutav torupillimängija, kes mängis nii kaua, kui rahvas kogunes. “Publiku hulk on aastatega ikka kogu aeg kasvanud,” märkis Kärla Triibu teine korraldaja Virge Varilepp. Esimesel peol oli tema sõnul ligi 300 inimest, järgmisel 600 ja eelmisel aastal oli kohal umbes 800 inimest. “Kui sel aastal meil ka ilm peab, siis ma arvan, et võib eelmise aasta numbrit korrata,” arvas Virge Varilepp.

Soojendusbändina küttis rahvast üles noortebänd Misteerium. “Meil on kujunenud välja, et soojendusbändiks valime alati noored inimesed, kellele tuult tiibadesse anda, ja teine reegel on see, et soojendusbänd peab olema kuidagi Kärla vallaga seotud,” selgitas Villi Pihl. Nii oligi selle aasta soojendusbändi liige Pille-Rite Rei ise Kärla vallast pärit.

Peaesinejaks oli Kärlasse kutsutud Apelsin. “Igal aastal kutsume siis ka ühe sellise ansambli, kes rahvast kohale tooks,” sõnas Villi Pihl. Eelmistel aastatel on Kärlas triibutamas käinud Smilers, Ivo Linna koos Rock Hoteliga ja Kukerpillid.

Sellega kuulsuste nimekiri tänavusel Kärla Triibul aga veel ei lõppenud. Köögikubjas ehk Juha Rantanen rõõmustas kõiki peolisi õhtu lõpuni oma toitudega.

“Meil on siin kaks rooga, mida tantsude vahele kõhukinnituseks pakume,” lausus Juha Rantanen. Nii saidki peolised kogu õhtu ise vaadata ja proovida, mida Köögikubjas oma köögis valmistab.

Pilet on soodne, et kõik saaksid tulla

Lisaks toidutegemisele oli Juha Rantanen tulnud ka üritust niisama nautima. “Ega me siia kasumi pärast tulnudki, vaid pigem lihtsalt tšillima. Õnneks olime esimesed, kes siia kohale jõudsid, nii et saime valida hea koha otse lava kõrval,” tunnistas ta.

Ürituse kohta on Juha Rantanenil ainult häid sõnu öelda. “Ma usun, et kui siin on kohalikud inimesed, kes aasta otsa seda üritust oodanud on, siis kindlasti on pidu väga lõbus,” arvas Rantanen.

Kogu peo vältel oli kõigil triibutajatel võimalik vaatama kõndida ka rahvamajas üles seatud fotonäitust “Märka Kärla triipu”. “Me kutsusime inimesi üles saatma pilte, et kuidas ja kus on nemad Kärla triipu märganud, ja tegelikult täitsa kihvtid pildid saime kokku,” rääkis Villi Pihl. Fotosid oli saadetud Kärla triipudes kleitidest, toolidest, lillepottidest, loomadest ja paljust muust.

Lisaks Villi Pihlile ja Virge Varilepale on ürituse algatajad ja hinged Margit ja Harry Kõrvits. “Peab ju inimesed nendest kahekorruselistest siin välja saama, aga eestlane on ikka visa,” sõnas Harry Kõrvits. Ka piletihinda on tema sõnul alati madalal hoitud, et kõik valla rahvas ja ka inimesed kaugemalt saaksid peost osa. “Lisaks on pilet lausa poole hinnaga neile, kes ise Kärla triipu kannavad,” märkis Harry Kõrvits.

Ka peo ajastus on Kõrvitsa sõnul valitud just selline, et kõigil oleks võimalik osa võtta. “Muidu on siin nädalavahetustel nii palju üritusi kuhjatud, et inimene ei jõua ju igal pool käia,” nentis ta.

Seetõttu valitigi selline rahulikum aeg, kui inimesed muidu lihtsalt kodus istuksid.

Ürituse idee kasvaski aastaid tagasi välja Margiti ja Harry vaimustumisest Kärla triipudest, kui nad oma koduõue välikemmergu selles mustris ja toonides värvisid.

“Pärast seda tulid nad ükspäev minu juurde ideega korraldada Kärla triipudest inspireeritud suveüritus ja mina vastasin, et miks ka mitte,” meenutas Villi Pihl.

Ka tulevikku vaadates on Villi Pihl kindel, et üritusega jätkatakse, kuna selline pidu sobib ühte mõnusasse augustiõhtusse ideaalselt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 894 korda, sh täna 1)