Üksikemad käisid lasteaia kohtade asjus läbirääkimisi pidamas (10)

Möödunud nädalal ütles üksikema Paula Välik Saarte Häälele, et plaanib Kuressaare linnavalitsusega läbi rääkida uute lasteaiakohtade asjus. Esmaspäevaks oli tema teavitustöö tulemusena temaga sama probleemi pärast ühendust võtnud veel kaheksa ema, kellega koos aru pärima suunduti.

“Minule lubati 90% tõenäosusega lastehoiukoht, kuid see on siiski veel küsimärgi all,” sõnas Välik. Lasteaiakoha saamiseks andis ta sisse uue avalduse, kuna selgus, et eelmise avalduse juures oli valede aastaarvude tõttu viga tekkinud.

Kuressaare linnavalitsuse haridusnõunik Õilme Salumäe selgitas Saarte Häälele, et esitatud avaldus tasub lapsevanemal hoolikalt üle vaadata, et välistada olukord, kus lapsevanem vormistab avalduse 2014/2015. õppeaastaks, aga ootab kohta tegelikult juba 2013. aasta sügisest.

Lisaks Paula Välikule andis uue avalduse sisse veel üks kaasaskäinud emadest ning nüüd oodatakse ja vaadatakse, kuidas järjekorrad liiguvad. “Neile, kes muret ei tundnud ja meiega koos enda eest seisma ei tulnud, pole pakkuda ka mingit lahendust,” tunnistas Välik.

Möödunud nädalal pakkus Paula Välik välja variandi, et lastehoidu võiks korraldada Pika ja Sikassaare tänava ristis asuvas majas. “Seda ei anna siiski välja mängida. Kõik on raha taga kinni ja oleneb eelarvest, maksude laekumisest ja paljust muust,” ütles Välik.

Kuressaare linnavalitsus kinnitas, et Paula Välik sai oma küsimustele vastused ning paljuski oli tegu arusaamatustega. Lasteaiakoha taotlemisel tuleb vanematel arvestada kolme aspektiga: lasteaiakohtadega kindlustamise kohus lasub pere elukohajärgsel omavalitsusel, avalduse esitamisel tuleb jälgida, mis õppeaastaks avaldus esitatakse, ning oluline on ka lapse vanus.

“Arusaamatuste vältimiseks soovitame küsimuste tekkimise korral lastevanematel kohe pöörduda linnavalitsuse hariduse ja kultuuriosakonna poole,” sõnas linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallas.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 742 korda, sh täna 1)