Turuletid muutuvad aina kirevamaks

Turuletid muutuvad aina kirevamaks

OSTMINE ON TAGASIHOIDLIK: Kalev Trei tõdeb, et kui ikka 40 kilo kartulit päevas ära müüd, oled müüjana kõva käsi. Foto: Sander Ilvest

Suvelõpu lähenedes muutub kaubavalik turul aina rikkalikumaks, lettidel uhkeldavad tomatid, kurgid, porgandid, õunad ja kõiksugu marjad.

Müüja Aime hindab turu kõige kuumemaks kaubaks mustikad. “Mustikaid on sel aastal üldse vähe, päike kuivatab kõik ära ja seepärast nõudlus nii suur ongi,” selgitab ta. Kilohinnaks on ta mustikatele pannud 5 eurot ja pohladele 8 eurot. “Kõik on enda korjatud, õhtuti saab metsas käidud,” tunnistab Aime. Peagi on tema sõnul marjadest turulettidele jõudmas ka jõhvikad.

Kõrvallettidel müüakse pisikesi, keskmisi ja suuri tomateid, hind jääb 2–3 euro vahele. “Sel aastal on soe suvi ja tänu sellele ka hea tomatisaak,” lausub turumüüja Linda, kelle letil ongi suurema ruumi hõivanud tomatid.
Turul käib Linda müümas kord nädalas ja kogu kaup on tema oma aiasaadused või ise metsast korjatud. “Mustikad ja seened lähevad praegu päris hästi, sest inimesed ise ei taha lihtsalt metsa minna, siis tulevadki siit ostma,” arvab Linda.

Lettidele on jõudnud juba ka õunad, mille hind jääb olenevalt suurusest 0,5–1,5 euro vahele. Küüslauku müüakse 7 eurot kilo ja kartulihind on langenud 0,80 euro peale.
“Kuressaare turul on ostmine ikka tagasihoidlik. Kui 40 kilo kartulit päevas ära müüd, oled ikka kõva käsi,” ütleb müüja Kalev Trei.

Mitu müüjat pakub ka mett. Kalev Trei müüb mett kilohinnaga 6 eurot ning müügi üle ta ei kurda. “Kui inimesel ikka magusaisu tuleb, siis on vaja ju mett ostma tulla,” sõnab Trei.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 811 korda, sh täna 1)