Saaremaa suves kõlab taas Liis Lulla flööt

Saaremaa suves kõlab taas Liis Lulla flööt

ÕHTUSEKS KONTSERDIKS VALMISTUMINE: Liis Lulla
teeb Kuressaare linnuse kapiitlisaalis proove õhtuseks esinemiseks. Foto: Sander Ilvest

Juba seitsmendat aastat rõõmustab Hollandis õppiv muusik Liis Lulla Pöide kirikus ja Kuressaares publikut suviste flöödikontsertidega.

Kui varasematel aastatel on Liis Lulla esituses Saaremaal kuuldud enamasti soolokontserte, siis sel aastal on temaga kaasas kitarrimängija Kristo Käo. Eile esineti koos Kuressaare linnuse kapiitlisaalis ja täna toimub traditsiooniline kontsert Pöide kirikus. “Kõigi seitsme aasta jooksul on üks kontsert olnud Pöide kirikus ja teine alati Kuressaares,” sõnas Lulla.

Kõla poolest on mõlemad esinemispaigad Liis Lulla sõnul ideaalsed. “Kuressaare linnuses on väga hea akustiline kapiitliruum ja Pöide kirik on väga suur, seega on ka seal palju kõlaruumi,” selgitas ta. Seetõttu leiab ta, et mõlemas kontserdipaigas kõlab flööt suurepäraselt.

Pöide kirik on Liis Lullale alati südamelähedane olnud. Tema vanemad on pärit Pöide vallast ja praegu on seal ka tema maakodu. “Kirikukontsertide idee tekkiski seitse aastat tagasi sellest, et Pöide kirikus ei toimunud mitte midagi, kuigi seal on väga hea akustika,” tunnistas ta. Nii alustaski ta flöödikontsertidega kirikus, millest on nüüdseks kujunenud iga-aastane traditsioon.

Kõik kontserdid Pöide kirikus on Liis Lulla seitsme aasta jooksul andnud tasuta, kutsudes rahvast annetama kiriku restaureerimise fondi. Kontserdi põhiidee ongi Lulla sõnul alati olnud pöörata tähelepanu kiriku seisukorrale. “Publiku hulk kontsertidel oleneb aastast, kohalikud juba teavad seda igal aastal ette, kuid ütleme nii, et kuulajaid on alati jätkunud nii Pöidel kui ka Kuressaares,” lausus ta.

Liis Lulla on sündinud Kuressaares ja muusikaõpinguid alustas ta Kuressaare muusikakoolis. 2006. aastal lõpetas Liis Lulla Tallinna muusikakeskkooli, pärast seda on edasised õpingud viinud ta välismaale. “Alustasin Amsterdami konservatooriumis, kus omandasin 2011. aastal bakalaureusekraadi, ja praegu õpin Lõuna-Hollandis Tilburgi konservatooriumis magistriõppes,” rääkis Lulla.

Saaremaal käib Liis Lulla alati hea meelega ja igal suvel annab ta siin vähemalt paar kontserti. “Saaremaa publiku ja kõigi siinsete tuttavate ees meeldib mulle alati esineda,” tunnistas ta.

Seetõttu on tal kindel plaan iga-aastaste flöödikontsertidega Saaremaal jätkata ning kui selle aasta kontsertidega on ühele poole saadud, peabki Lulla sõnul juba järgmise aasta kontserdile mõtlema hakkama.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 318 korda, sh täna 1)